Gran Canaria

Gran Canaria to miejsce, gdzie z pewnością trudno się nudzić. Wyspa położona w archipelagu Wysp Kanaryjskich na Oceanie Atlantyckim słynie z niezliczonych atrakcji dla turystów. To miejsce, gdzie wszystko trudno jest zobaczyć podczas dwóch tygodni urlopu i jeśli udamy się tam raz bez wątpienia będziemy chcieli wracać.

Atrakcje dla każdego

Bez względu na to, czy na Gran Canarię wybieramy się z grupą przyjaciół, z małymi dziećmi czy osobami starszymi, nie musimy się obawiać, że będziemy się nudzić. Znajdziemy tu wszelkiego rodzaju ogrody zoologiczne i botaniczne. Interesujący jest na przykład Palmitos Park, gdzie ZOO połączone jest z pokazami sztuczek wykonywanych przez zwierzęta. Gran Canaria słynie z licznych gatunków fauny i flory. Z pewnością zauroczyć nas może również motylarnia. Inne ciekawe miejsca to Cocodrilo Park, gdzie można oglądać krokodyle oraz inne zwierzęta (np. pogłaskać małe małpki), czy Camel Park, gdzie znajdziemy wielbłądy, na których można udać się na przejażdżkę.
Ciekawe są również parki tematyczne, takie jak na przykład Sioux City – kowbojska wioska, gdzie możemy poczuć się jakbyśmy przenieśli się w czasie. Najmłodszym na pewno spodoba się Angry Birds Activity Park, inspirowany słynną grą logiczno-zręcznościową.

Możliwości aktywnego spędzania czasu

Oczywiście, Gran Canaria jest miejscem idealnym do tego, aby wypoczywać tu na plaży, oferuje również mnóstwo możliwości aktywnego spędzania czasu. Na pewno bardzo dobre warunki znajdą tu miłośnicy nurkowania. Jest to szczególnie ciekawe ze względu na fakt, że można tu napotkać piękne żółwie morskie. Na całej wyspie zlokalizowane są liczne szkoły nurkowania i wypożyczalnie sprzętu morskiego. Nawet jeśli nie mamy doświadczenia, nie trzeba się bać, gdyż instruktor pomoże nam opanować pierwsze kroki, dzięki czemu będziemy mogli zacząć przy brzegu.
Inną ciekawą opcją są liczne stadniny konne. Warto również wybrać się na tutejsze pola golfowe. Dla najmłodszych fajnym rozwiązaniem będzie z pewnością minigolf.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ