bułgaria

Bułgaria jest krajem chętnie odwiedzanym przez Polaków. Ceny są tu niewygórowane, plaże piaszczyste i piękne. Jednoczesna bliskość kulturowa i egzotyka tego nieodkrytego jeszcze do końca miejsca powodują, że wielu z nas chętnie wybiera ten kraj jako miejsce na urlop. Dwa najsłynniejsze kurorty w Bułgarii to Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Wybierając się po raz pierwszy do Bułgarii można nie orientować się, czym obydwa kurorty się różnią. Podpowiadamy, czym się one różnią, tak aby każdy zgodnie z własnymi preferencjami mógł wybrać co woli.

Złote Piaski

Złote Piaski to najstarszy kurort w Bułgarii, który posiada swoją długą tradycję. Słynie przede wszystkim ze względu na piękną plażę, która jest oddzielona od lądu lasami. To daje bardzo ciekawe możliwości: gdy zmęczymy się upałem możemy schronić się cieniu drzew przed słońcem i wypocząć. W Słonecznym Brzegu takiej opcji nie będziemy mieć.
Złote Piaski uchodzą w ostatnich latach za miejsce mniej modne niż Słoneczny Brzeg, jednak znajdziemy tu również liczne dyskoteki, bary, kluby i restauracje. To miejsce idealne, by szaleć tu do białego rana na imprezach, a w dzień wypoczywać na plaży. Chociaż w samym kurorcie nie ma zbyt wiele do zwiedzania, położony jest od 17 kilometrów od Warny, gdzie wielbiciele zabytków również z pewnością znajdą coś dla siebie.

Słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg to obecnie największy i najpopularniejszy kurort w Bułgarii. To miejsce o wiele bardziej nowoczesne niż Złote Piaski. Miasto to nazywane bywa „Las Vegas Europy Wschodniej”. Piaszczyste plaże są tu równie piękne jak w Złotych Piaskach, jednak zieleni jest mniej. W mieście znajduje się ponad 600 hoteli i 400 dyskotek, liczne puby, bary, restauracje, dyskoteki i dwa aquaparki. Chętnie przyjeżdżają tu Niemcy i Holendrzy, przez co ceny w mieście są dość wysokie. Tu również mamy ciekawe możliwości zwiedzania: miasto połączone jest z Nesebyrem, gdzie znajdują się pozostałości po zabudowie starożytnej i średniowiecznej. Stąd też blisko jest do Turcji, więc warto wybrać się na wycieczkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ