Bajpasy

Bajpasy serca to operacja która ma na celu ułatwienie przepływu krwi do serca. Jest to skomplikowana operacja która może być wykonywana nawet na bijącym sercu a ma na celu zapobieganie zawałom serca. Kto kwalifikuje się do operacji?

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/bajpasy-serca/

Wskazania do wszczepienia bajpasów

Najczęstszą chorobą wymagającą wszczepienia bajpasów jest choroba niedokrwienna serca. Operacja jest ryzykowna oraz wymaga rehabilitacji po przeprowadzeniu stąd decyzję o jej przeprowadzeniu może podjąć jedynie lekarz a wcześniej wykonywany jest szereg badań. Niesie za sobą ryzyko powikłań takich jak udar czy zawał serca mogących wystąpić nawet wiele lat po zabiegu. Nie mniej jednak dla niektórych operacja jest jedyną szansą na normalne życie. Szczególną grupę ryzyka powikłań pooperacyjnych stanowią pacjenci cierpiący na cukrzycę, niewydolność nerek a także starszych

 

Okres rekonwalescencji

Sama operacja jest skomplikowana oraz wymagająca współpracy dwóch chirurgów. Odbywa się ona w pełnej narkozie a pacjent powinien pozostać w szpitalu przez kolejny tydzień. Następnie zalecana jest rehabilitacja oraz nie przeciążanie rąk przez kolejne 6-8 tygodni. Dożywotnio będzie konieczne przyjmowanie leków rozrzedzających krew. Chociaż ryzyko komplikacji jest spore to nowoczesne badania są w stanie określić czy pacjent kwalifikuje się do operacji która jest szansą na długie życie dla wielu osób cierpiących na choroby serca.

 

Przeczytaj też: http://www.magazyn-turysty.pl/nieodpowiednie-stezenie-lipidow-we-krwi/

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ