tanie bilety lotnicze

Podróżowanie może pochłonąć ogromne nakłady finansowe. Żeby ograniczyć koszty wyjazdów, warto szukać tańszych biletów. Nie warto przepłacać za lot. Różnice w cenach mogą być ogromne, dlatego też podpowiadamy, jak znaleźć tańsze bilety lotnicze.

Kiedy bilety są tańsze?

Tańsze bilety możemy dostać rezerwując lot odpowiednio wcześniej, około trzech- czterech miesięcy przed jego datą. Bardzo atrakcyjne bywają oferty first i last minute. Już rzadko kiedy dostępne są oferty dosłownie za bezcen na przykład do kupienia w ostatnim dniu, ale wciąż na krótko przed wylotem linie lotnicze bardzo obniżają ceny niesprzedanych jeszcze lotów. Oznacza to, że możemy zapolować na naprawdę ciekawą okazję. Warto śledzić promocje różnych linii lotniczych, każda ma inne zwyczaje, na przykład LOT organizuje „szalone środy”, kiedy bilet można kupić taniej.

Gdzie szukać tanich biletów?

W internecie znajdziemy mnóstwo serwisów, które gromadzą informacje o promocjach lotniczych i bardzo tanich ofertach typu last minute. Bywają one bardzo atrakcyjne cenowo, ale będziemy musieli liczyć się z tym, żeby działać błyskawiczne – na przykład dostaniemy bilet do Tajlandii za 200 euro, ale musimy szybko dotrzeć na lotnisko w Niemczech. Bardzo pomocne są także wyszukiwarki tanich lotów, z pomocą których łatwo porównamy ceny lotów na interesujących nas trasach. Warto skorzystać z takich jak na przykład skyscanner.pl czy tripsta.pl. Bardzo ciekawe funkcje – chyba najbardziej zaawansowane opcje wyszukiwania zapewnia wyszukiwarka Azuon – jednak jest ona płatna. Aby dowiedzieć się o promocjach na interesujące nas kierunki, warto zapisać się na subskrypcję.

Kupno biletu

Zwykle wyszukiwarki od razu przekierują nas na stronę przewoźnika, gdzie bez problemu możemy zakupić bilet bezpośrednio przez internet. Zwróćmy uwagę na dostępne opcje płatności oraz dodatkowe koszty (ubezpieczenia, przewóz bagażu, opłata lotniskowa). Jeśli wybieramy lot z przesiadką, zwróćmy uwagę na to, by czas między połączeniami był na tyle długi, by bez problemów zdążyć na drugi lot, w przypadku gdy pierwszy samolot będzie miał opóźnienie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ