jamajka

Jeśli możemy sobie pozwolić na to, aby na wakacje pojechać nieco dalej i mamy ochotę posmakować egzotyki, z pewnością warto rozważyć Jamajkę. Ta karaibska wyspa, odwiedzana przez ponad milion turystów rocznie, to miejsce wyjątkowe pod każdym względem. To miejsce, gdzie znajdziemy piękne, piaszczyste plaże, ojczyzna reggae, i miejsce oferujące olbrzymią różnorodność atrakcji.

Niebiańskie plaże

Wszyscy miłośnicy plażowania na Jamajce powinni odwiedzić przede wszystkim Seven Mile Beach – to bez wątpienia najsłynniejsza plaża na Jamajce. Ciągnie się przez jedenaście kilometrów, charakteryzuje się niezwykle przejrzystą, turkusową wodą, delikatnym białym piaskiem i palmami. Innym ciekawym miejscem do plażowania jest plaża w Ocho Rios, gdzie kręcono fragmenty filmów z Jamesem Bondem. Na jamajskich plażach panują doskonałe warunki do nurkowania, dlatego też warto wypożyczyć na miejscu sprzęt.

Jamajka Boba Marleya

Jamajka zasłynęła w świecie nie tylko swoimi pięknymi plażami, ale i muzyką reggae, która wywodzi się właśnie stąd. Bob Marley, nazywany królem reggae urodził się w niewielkiej wiosce Nine Miles w górach. Stał się on symbolem awansu społecznego na wyspie. Dzisiaj w miejscu, gdzie był jego dom, istnieje muzeum, galeria fotografii, niewielki teatr i sklep z pamiątkami po muzyku.

Wyspa różnorodności

Na terenie wyspy mamy do czynienia z ogromną różnorodnością krajobrazów i kultur. Oprócz wspomnianych już przepięknych plaż, na Jamajce mamy również góry – niezwykłe, wulkaniczne Góry Błękitne oraz liczne wapienne płaskowyże. Poza tym, możemy tu zobaczyć liczne wodospady i podziwiać bujną roślinność. Nie bez powodu te krajobrazy zachwyciły Krzysztofa Kolumba, który dotarł na wyspę w 1494 roku, tak że nazwał ją najpiękniejszą wyspą, jaką widział. Przebywając na Jamajce, nie zapominajmy również spróbować lokalnego rumu. Karaiby słyną z tego trunku a wytwarzany na Jamajce jest najwyższej jakości. Warto spróbować drinków na jego bazie, butelka rumu może być również świetną pamiątką lub prezentem z podróży.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ