last minute

Wiele osób zastanawia się, kiedy najlepiej zarezerwować wakacyjny wyjazd w biurze podróży: w przedsprzedaży, czy oferty last minute. W tych właśnie okresach oferty są najtańsze. Co się bardziej opłaca? Przedstawiamy wady i zalety obydwu rozwiązań.

Wakacje w przedsprzedaży

Jeśli mamy taką możliwość, warto rozważyć zarezerwowanie wyjazdu jak najszybciej. Jeśli, na przykład, rezerwujemy wyjazd letni zimą lub wczesną wiosną, możemy liczyć na najbardziej atrakcyjne rabaty (często sięgające 40%), zniżki, atrakcyjne oferty na przykład dla dzieci, czy gratisowe wycieczki fakultatywne. Rezerwowanie wycieczek w przedsprzedaży jest szczególnie atrakcyjne, gdy podróżujemy całą rodziną lub z jeszcze większą grupą. Pojedyncze miejsca na ostatnią chwilę łatwo znaleźć, coś dla dużej grupy już bardzo trudno, dlatego warto w takiej sytuacji wybrać wycieczkę możliwie jak najszybciej. Oczywiście, często na pół roku przed planowanym wyjazdem nie możemy jeszcze wiedzieć, kiedy dostaniemy urlop, czy jakimi środkami finansowymi będziemy dysponować. W takiej sytuacji dobrze jest poczekać do ostatniego momentu, kiedy znów zniżki są bardzo atrakcyjne.

Oferty last minute

Dawno już minęły czasy, kiedy trzeba było rezerwować wakacje z dużym wyprzedzeniem. Obecnie ofert typu last minute jest bardzo dużo i są one często bardzo atrakcyjne cenowo. Jeśli w ostatniej chwili, zdecydujemy się, że za kilka dni chcemy wyjechać na wycieczkę, zawsze jakąś powinniśmy znaleźć, często nawet dość atrakcyjną cenową. Celowe czekanie do ostatniej chwili wiąże się jednak z dużym ryzykiem. Jeśli mamy upatrzone konkretne kierunki, może się okazać, że wszystkie miejsca zostały już wykupione. Ciężko będzie znaleźć miejsca dla większej grupy, jednak w przypadku singli lub par nie powinno być problemu. Oferty last minute są dobre, gdy jesteśmy gotowi działać spontanicznie i wykazujemy się dużą elastycznością co do preferowanego kierunku. Zwróćmy jednak uwagę na fakt, że obecnie wiele biur podróży nie czarteruje już całych samolotów, lecz jedynie konkretne miejsca, dlatego coraz rzadziej będziemy mieć do czynienia z wyprzedawaniem wycieczek za bezcen.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ