biuro podróży

Biura podróży są dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią organizować wyjazdu na własną rękę lub też nie mają na to czasu. Nie zawsze jednak wakacje z biurem podróży są udane. Często słychać o tym, że biura podróży nie wywiązują się z umowy lub bankrutują, a klienci zostają pozostawieni na lodzie. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając się na wakacje z biurem podróży.

Sprawdź dokładnie biuro podróży

Przede wszystkim, sprawdźmy biuro podróży, z którym planujemy wyjazd. W internecie łatwo znajdziemy informacje na temat tego, czy biuro podróży działa legalnie, czy jest zabezpieczone finansowo na wypadek bankructwa, czy jest zadłużone. Niestety, większość podróżujących takich informacji w ogóle nie sprawdza. Dużym plusem dla biura podróży może być również fakt, że biuro jest zrzeszone w Polskiej Izbie Turystyki, chociaż wiele niezwiązanych z nią biur podróży również jest rzetelnych.

Nie dawajmy się nabrać na sztuczki marketingowe

Biuro podróży jest firmą, która przede wszystkim będzie chciała nam sprzedać swój produkt. Z tego powodu będzie starała się nas do tego zachęcić różnymi metodami. Zdjęcia w katalogach zwykle są piękne, odpowiednio obrobione. Warto wyszukać zdjęcia konkretnego hotelu w internecie zrobione zwykłymi aparatami gości.

Sprawdź, czy program wycieczki jest ciekawy

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy program wycieczki nam odpowiada. Jeśli zwiedzania jest zbyt mało, możemy być rozczarowani, gdyż niewiele zobaczymy. Zbyt intensywny program może natomiast sprawić, że będziemy przemęczeni i zamiast wypocząć podczas urlopu, skutek będzie wręcz przeciwny. Zaniepokoić nas powinny wycieczki, podczas których możliwe jest zobaczenie wielu oddalonych od siebie znacznie miejsc. Może to oznaczać, że większość czasu spędzimy w autokarze, a zwiedzać będziemy bardzo krótko.

Zorientuj się, co zawiera cena wycieczki

Warto zapoznać się dokładnie z informacją, co zawiera cena. Powinna zawierać przelot, zakwaterowanie, transport na miejscu i ubezpieczenie. Różne są opcje wyżywienia. Za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i wycieczki fakultatywne zapłacimy dodatkowo.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ