Urlop zimą w ciepłych krajach

Coraz częściej Polacy decydują się spędzić urlop zimą w ciepłych krajach. To rozwiązanie ma niewątpliwie wiele zalet. Przede wszystkim, ceny wycieczek w biurach podróży poza sezonem są znacznie niższe i można trafić na naprawdę atrakcyjne okazje. Poza tym, w dni kiedy w Polsce jest zimno i brzydko, warto zażyć dawkę słońca w ciepłych krajach i odpocząć od śniegu i mrozu.

Gdzie warto pojechać?

W Europie zimą temperatury są dość niskie, nawet na jej południu. Z tego też powodu warto rozważyć wyjazd do państw Afryki Północnej. Popularnym kierunkiem wśród Polaków na urlop zimą jest Egipt. W styczniu i w lutym temperatury w Egipcie są najniższe, nadal jednak sięgają 25 stopni. Oferty wyjazdów do Egiptu kuszą Polaków nie tylko przyjemnymi warunkami pogodowymi, ale i atrakcyjnymi cenami. Pamiętajmy jednak o tym, że po wydarzeniach Arabskiej Wiosny sytuacja w tym kraju nie jest jeszcze do końca ustabilizowana i należy na bieżąco śledzić informacje dotyczą bezpieczeństwa, tak żeby móc w razie czego zmienić kierunek. To samo dotyczy Tunezji. Nieco wyższe ceny są w Maroko, ale tam sytuacja jest o wiele bardziej stabilna.

A może egzotyka?

Jeśli na wyjazd możemy przeznaczyć nieco więcej pieniędzy, warto rozważyć oferty wyjazdów egzotycznych. Możemy znaleźć naprawdę atrakcyjne cenowo oferty takich wyjazdów, o wiele tańsze niż w sezonie. Jakie kierunki warto rozważyć? Z pewnością ciekawe będą miejsca takie jak Kostaryka, Teneryfa, Bali, Meksyk czy Tajlandia. W takich krajach zimą temperatura jest bardzo wysoka. Dodatkowo możemy przeżyć naprawdę niezapomnianą przygodę, poczuć smak egzotyki i poznać inne kultury. Oczywiście, tego rodzaju wyjazdy są droższe niż typowe wakacje nad Morzem Śródziemnym. Nawet zimą będziemy musieli liczyć się z wydatkiem co najmniej 3-4 tysięcy złotych. Zanim wybierzemy się w egzotyczną podróż, upewnijmy się również, że posiadamy pewną wiedzę o kraju, do którego się wybieramy. Dowiedzmy się, jaka jest jego sytuacja polityczna, społeczna, na jakie choroby trzeba się zaszczepić i na jakie lokalne zwyczaje zwrócić uwagę, by nie narobić sobie kłopotów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ