Gdzie pojechać

Wydatki związane z wakacyjnym wyjazdem potrafią osiągnąć ogromne kwoty. Tym bardziej, jeśli wybieramy się w podróż całą rodziną lub ze znajomymi, nawet niewielkie pozornie różnice w cenach potrafią przekładać się na duże wydatki. Jednocześnie podczas urlopu chcemy się przede wszystkim dobrze bawić i nie martwić się pieniędzmi. Podpowiadamy, gdzie wybrać się na wakacje w 2016 roku, aby nie przepłacać, a jednocześnie spędzić czas w ciekawy i atrakcyjny sposób.

Wakacje w Polsce

Wiele osób chcących spędzić wakacje w Polsce, przede wszystkim w pierwszej kolejności rozważa wczasy nad morzem. Nie jest prawdą, że wakacje nad Bałtykiem muszą być drogie. W większości miejscowości turystycznych możemy znaleźć bardzo tanie kwatery, na przykład za 30 zł za dobę/os. Oczywiście, przy takich cenach nie można liczyć na zbyt dobre warunki, natomiast może być to bardzo ciekawa opcja, dla osób, którym nie zależy na komforcie, a chcą coś zwiedzić i wypocząć.
Podobne oferty możemy znaleźć również w górach, czy innych regionach kraju. Wybierając mniej popularną miejscowość możemy liczyć się z tym, że ceny będą niższe, ale i wybór ofert sporo mniejszy. Ciekawych ofert wyjazdów możemy szukać również poprzez zakupy grupowe np. Groupon lub Cityteam.

Za granicą

Warto rozważyć również zagraniczne oferty wycieczek. Wbrew pozorom nie zawsze są one dużo droższe od krajowych. Jeśli tylko możemy wykazać się odrobiną elastyczności w wyborze kierunku, zarezerwujemy wyjazd odpowiednio wcześnie lub poczekamy na ostatni moment i oferty typu last minute, możemy znaleźć naprawdę atrakcyjną cenowo wycieczkę. Często w takiej sytuacji zapłacimy nawet taniej, niż wybierając się do hotelu nad polskim morzem. Dobrym pomysłem na wakacyjne oszczędności, jest wyjazd na urlop poza szczytem sezonu wakacyjnego. Jeśli zdecydujemy się wyjechać na przykład we wrześniu, ceny będą niższe niż w lipcu czy sierpniu. Pamiętajmy jednak żeby zawsze przed zawarciem umowy dokładnie sprawdzać, co obejmuje cena i czy nie ma żadnych ukrytych kosztów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ