Rejs wycieczkowy

Polacy coraz częściej decydują się wybrać na rejs wycieczkowy podczas wakacji. Jeszcze do niedawna ta forma turystyki była w naszym kraju mało znana, zarezerwowana jedynie dla najbogatszych. Dzisiaj rejsy wycieczkowcami są coraz popularniejsze i bardziej dostępne cenowo. Dlaczego warto wybrać się podczas wakacji na rejs wycieczkowcem?

Zalety rejsów wycieczkowych

Bez wątpienia, rejsy wycieczkowe mogą być ciekawą alternatywą dla osób szukających czegoś innego niż standardowe wycieczki oferowane przez biura podróży. W czasie takiego rejsu mamy możliwość przez parę dni zwiedzić kilka krajów, co może być bardzo ciekawe. Czas, który spędzamy na żegludze, również możemy spędzić bardzo atrakcyjnie. Związane jest to z faktem, że dzisiaj nowoczesne luksusowe wycieczkowce oferują wszelkiego rodzaju możliwe udogodnienia. Często przypominają bardziej pływające miasta. Co możemy znaleźć na pokładzie wycieczkowca? Baseny, dyskoteki, restauracje, boiska, sklepy, salony fryzjerskie i spa, siłownie, kasyna… Często na wycieczkowcach mają miejsca nawet występy teatru, organizowane są koncerty i programy animacyjne, także trudno narzekać na nudę. Standard kabin nie odbiega specjalnie od tego, który oferują luksusowe hotele. Możemy wynająć kabiny wewnętrzne lub zewnętrzne (z oknem), czy elegancko wyposażone apartamenty.

Gdzie warto wybrać się w rejs wycieczkowcem?

Tradycyjnie kierunkiem, który cieszy się największą popularnością wśród turystów, są rejsy po Morzu Śródziemnym. Dla Polaków takie rejsy są bardzo atrakcyjne, gdyż nietrudno dotrzeć do portu, gdzie zaczyna się rejs, a kraje odwiedzane po drodze mają naprawdę dużo atrakcji do zaoferowania. Bardzo ciekawe są również rejsy w Europie Północnej, podczas których możemy podziwiać na przykład Fiordy Norweskie. Co ciekawe, w rejs luksusowym wycieczkowcem możemy się wybrać również bezpośrednio z Polski. Rejsy po Bałtyku mogą być równie ciekawe jak te po Morzu Śródziemnym, a w polskich portach coraz częściej goszczą najbardziej luksusowe jednostki świata.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ