Pierwsze oferty sylwestrowe

Co prawda, do powitania nowego roku jest jeszcze stosunkowo dużo czasu, lecz oferty sylwestrowe pojawiają się już teraz. Jak dobrze i ciekawie zaplanować tegorocznego sylwestra? Zapraszamy do lektury.

Planowanie

Jeśli chcemy spędzić sylwestra w specjalny, interesujący sposób dobrze jest zacząć planować tę noc już teraz. Czy nie za szybko? Uważamy, że nie; pierwsze oferty, które już się pojawiają, są często w lepszych (niższych) cenach dają największy wachlarz możliwości w wyborze atrakcji, także dlatego, że jeszcze nie są przebrane i wykupione. Powszechnie wiadomo, że ten, kto jest pierwszy, ma najwięcej opcji do wyboru. Jeśli chcemy powitać nowy rok na wyjeździe, trzeba się do niego odpowiednio przygotować, szczególnie w wypadku wyjazdu zagranicznego. Trzeba sprawdzić pogodę w miejscu, do którego się wybieramy, aby zabrać odpowiednią odzież, przemyśleć kwestię transportu i ubezpieczenia . 

Jak wybrać dobrą ofertę?

Zebraliśmy najciekawsze pomysły na spędzenie tegorocznego sylwestra. Na liście znalazły się:

  • Hotel SPA – większość kompleksów hotelowych i wypoczynkowych oferuje pakiet typu wypoczynek + impreza. W tym roku, 31 grudnia przypada w sobotę, zatem większość hoteli konstruuje oferty weekendowe, nie tylko stricte sylwestrowe.
  • Wyjazd – wiele biur podróży organizuje kilkudniowe wyjazdy, podczas których w zwiedzanie europejskich stolic wpleciona jest noworoczna zabawa. Taki pomysł jest jednak nieodpowiedni dla osób nielubiących wycieczek autokarowych oraz ścisłej organizacji planu dnia.
  • Bal – dobre hotele, a także strefy VIP na stadionach lub targach organizują noworoczne bale, na których można dobrze zjeść, potańczyć i spędzić miło czas w kulturalnym towarzystwie. Taki wybór łączy się z koniecznością znalezienia wieczorowej sukni lub garnituru.
  • Opera – teatry wielkie świętują nowy rok premierowymi przedstawieniami sztuk lub koncertami noworocznymi, po których z reguły następuje uroczysty bankiet.

Powyższa lista nie wyczerpuje tematu, lecz przedstawia atrakcyjne pomysły, które warto rozważyć i zaplanować już teraz. Dobrze jest również zaplanować budżet, jaki zamierzamy przeznaczyć na sylwestrowe szaleństwo; grudzień jest miesiącem pełnym wydatków, chociażby ze względu na święta Bożego Narodzenia. Warto zatem postawić na wcześniejsze rezerwacje (zazwyczaj cena wejściówki lub wyjazdu rośnie wraz ze zbliżaniem się jego terminu), zakupy grupowe, lub kupony rabatowe, które jeszcze obniża ich ceną, jak np. Groupon.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ