Tajlandia – baśniowa kraina czeka na Ciebie

Tajlandia leży na drugim krańcu świata – zarówno geograficznie, jak i kulturowo. Jest to kraj, który przyciąga co roku miliony turystów, a w powszechnym wyobrażeniu to rejon, którego dzikie, parne dżungle skrywają liczne i pełne skarbów ruiny. Częściowo to prawda, jednak oprócz tego Tajlandia jest krajem bardzo nowoczesnym, na bieżąco ze wszystkimi technologiami i z metropoliami pełnymi drapaczy chmur. Jeśli chcesz tam kiedyś się udać, podpowiemy, jak zrobić to w najbardziej korzystny sposób!

Ile kosztują bilety lotnicze do Tajlandii?

Choć wyprawa to daleka, cena za bilety lotnicze do Tajlandii mieści się w zasięgu przeciętnej pensji. Jak można sprawdzić to w serwisie FRU.pl, najtańsze kosztują mniej niż 2 tysięcy złotych, a te droższe – między 2,3 – 2,7 tysiąca. Najdroższe to wydatek ponad 3 tysięcy złotych. We wszystkich przypadkach mowa o biletach w obie strony. Co istotne, loty Tajlandia są dość częste – praktycznie każdego dnia leci ta samolot. Niestety, nie ma połączeń bezpośrednich. Po drodze turystę czeka obowiązkowa przesiadka, np. w Moskwie lub katarskim mieście Doha. Podróż zajmuje przeciętnie od 12 do 18 godzin, wliczając w to czas oczekiwania na drugi samolot. Kupując bilety lotnicze do Tajlandii przez FRU, nabywa się od razu bilety na cały lot, czyli z Polski do portu przesiadkowego i dalej – do celu. W większości przypadków jest to port lotniczy Suvarnabhumi w Bangkoku.

Co zobaczyć na miejscu?

Jak wspomniano, loty Tajlandia odbywają się codziennie. Co przyciąga turystów do tego kraju? Przepiękne świątynie znajdujące się w mieście Ayutthaya, słynne drzewo Bodhi z głową Buddy, Historyczny Park w Sukhotai, pływające markety w Damnoen Saduak, legendarny most na rzece Kwai, plaża Kai Bae oraz malutkie okoliczne wysepki – listę ta długo jeszcze można by ciągnąc. Zamiast tego lepiej jednak przejrzeć portale podróżnicze, aby wiedzieć, jak ułożyć sobie trasę wycieczki. Infrastruktura turystyczna jest w tym kraju bardzo dobrze rozbudowana, a turyści cenią sobie między innymi wysoki poziom bezpieczeństwa.

Kilka rzeczy, o których musisz pamiętać!

Nim wyruszysz odkrywać cuda Tajlandii, dobrze, aby zaszczepić się. Szczepienia ochronne mają za zdanie ochronić organizm Europejczyka przed ukąszeniami egzotycznych insektów i owadów. Te działania profilaktyczne należy wykonać na 4-6 tygodni przed planowaną podróżą. Jeśli planuje się podróż w rejon występowania malarii (zalesione rejony wiejskie przy granicy z Kambodżą, Laosem i Birmą), wówczas należy uzyskać u lekarza receptę na któryś z leków przeciwmalarycznych – atovaquone, proguanil lub doxycyclinum. Należy również unikać chodzenia boso po ziemi, gdzie istnieje ryzyko wdepnięcia w produkty defekacji lokalnych zwierząt – to prosty sposób na zarażenie się pasożytami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ