kolagen
fot. pixabay.com

Kolagen to jedno z najważniejszych białek. Stanowi ono mieszankę aminokwasów, która stanowi podstawę budowy niektórych ludzkich tkanek. Kolagen obecny jest w prawie wszystkich narządach. Kolagen to również jeden z najpopularniejszych dodatków do diety oraz dodatek do środków do pielęgnacji skóry oraz włosów. Sprawdź, jak możesz go wykorzystać w codziennej pielęgnacji!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/kolagen-jaki-wybrac-i-jak-stosowac/

Kolagen

Kolagen ma bardzo prosty i charakterystyczny skład chemiczny, który można łatwo odtworzyć w różnych produktach. Najczęściej wykorzystuje się go w branży kosmetycznej oraz spożywczej. W celach prozdrowotnych oraz pielęgnacyjnych jest stosowany zarówno w postaci rozpuszczonego proszku, a także gotowego płynu, kremu, a nawet w postaci tabletek oraz specjalistycznej diecie.

Kolagen w proszku można traktować również jako suplement diety, który stanowi mieszankę wyizolowanych peptydów i aminokwasów lub bez ich dodatku. Stosuje się go jako zwykłą spożywczą żelatynę.

Gdzie znajdę kolagen?

Suplementy, które zawierają zhydroizolowany kolagen zawierają również dodatki takie jak witamina C, wapń, glukozaminę, MSM oraz chondroitynę. Wszystkie te dodatki mają za zadanie poprawić wchłanianie kolagenu oraz dostarczenie innych substratów do wzmocnienia struktury kolagenu. Dodatkowo w takich produktach można również znaleźć różne dodatki smakowe, barwniki oraz aromaty.

Żelatyna spożywcza, w której również znajdziesz kolagen jest dostępna w postaci białego proszku, z lekko żółtym odcieniem oraz stanowi produkt procesu technologicznego obróbki tkanek zwierzęcych, które są bogate w żelatynę.

Kolagen można również dostać w postaci produktu płynnego, jest on już rozpuszczony oraz gotowy do spożycia. Może występować również w postaci kremu i mieć zastosowanie stricte kosmetyczne. Doskonale sprawdza się w zwalczaniu procesu starzenia się skóry, a także ma działanie przeciw zmarszczkowe.

Tabletki z kolagenem są również dostępne na rynku. Mogą być traktowane jako suplement diety, podobnie jak proszek.

Przeczytaj też: http://www.magazyn-turysty.pl/dieta-odkwaszajaca/

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ