najlepsze muzea w Europie
fot. pexels.com

Jesteś fanem zwiedzania muzeów i zwiedziłeś już praktycznie wszystkie lokalne muzea? Czas zatem na większy kaliber tej atrakcji. Poznaj najlepsze muzea w Europie, do których warto się wybrać!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/koronawirus-wielkanoc-odwolana-zostanwdomu-i-zwiedzaj-muzea/

Muzeum Figur Woskowych w Londynie – Madame Tussauds

W tym muzeum jest ponad 300 figur woskowych różnych osób z całego świata. Można tam obejrzeć m.in. takie postaci jak – George Clooney, Leonardo DiCaprio, Nicole Kidman, Angelina Jolie, Brad Pitt, Kate Winslet, Johnny Depp, Sachin Tendulkar, Mo Farah CBE, David Beckham, Muhammad Ali, Michael Jackson, Kylie Minogue, The Beatles, Madonna, Rihanna, Britney Spears, Justin Timberlake czy Jennifer Lopez. To, co wyróżnia właśnie to muzeum od innych muzeów z figurami woskowymi, to nie tylko to, że jest ich bardzo dużo, ale że swobodnie można do nich podchodzić, robić sobie z nimi zdjęcia, dotykać je. Niestety nie w każdym muzeum jest to możliwe.

Muzeum w Paryżu (Luwr)

Jest to zdecydowanie jedno z największych muzeów na świecie i jedna z najważniejszych atrakcji Francji. W tym muzeum można podziwiać rozmaite dzieła sztuki Zachodu – od epoki Średniowiecza do 1848 roku; w środku są również dzieła charakterystyczne dla sztuki islamu i starożytności; w muzeum jest ponad 35 tysięcy dzieł sztuki, obrazów. To muzeum jest odwiedzane przez ponad 9 milionów osób rocznie. 

Muzeum sztuki w Dreźnie – Albertinium

W tym muzeum można podziwiać wyjątkowe zbiory rzeźb i wyjątkowe obrazy. To miejsce zdecydowanie słynie z tego typu eksponatów. Muzeum znajduje się niedaleko Tarasów Brühla oraz Kościoła Marii Panny w Dreźnie przy Georg-Treu-Platz 1.

Escher Muzeum w Hadze

W tym muzeum można podziwiać twórczość holenderskiego artysty – malarza i grafika – Mauritsa Cornelisa Escher’a. Tak też wskazuje nazwa muzeum. Jego twórczość jest znana naprawdę na całym świecie. To, co wyróżnia tego artystę to logika matematyczna i podział plastyczny, który wykorzystywał w swoich pracach, co bardzo mocno jest widoczne na tle innych dzieł.

To tylko wybrane muzea w Europie, które warto odwiedzić, jednak są one zdecydowanie warte tego, aby obejrzeć, eksponaty, które się w nich znajdują.

Przeczytaj też: http://www.morzeurody.pl/fakty-i-mity-o-kremach-z-filtrem/

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ