Wielu z nas zastanawia się zapewne jak będą wyglądać tegoroczne wakacje. Czy uda się nam wyjechać i czy stan zagrożenia związanego z pandemią korona wirusa ustąpi miejsca tak długo wyczekiwanemu ładowi jaki był nam dotychczas znany. 

Zobacz tez: http://www.beyouty.pl/jak-zaplanowac-zeglarskie-wakacje-w-chorwacji/

Dziś nie znamy odpowiedzi na te pytania, ale mimo to wielu z naszych rodaków planuje wakacyjne wyjazdy. Po długim okresie całkowitego zamknięcia, strachu i stresu każdy z nas zapewne tęskni do wakacyjnej beztroski, kontaktu z przyrodą i oderwaniu myśli od nawała codziennych informacji. 

Wakacje pod żaglami

Najlepszym lekarstwem na ukojnie nerwów i odzyskanie wewnętrznej równowagi byłby wyjazd do Chorwacji. Kraj ten jest mekką polskich turystów. Głownie ze względu na  relatywnie krótki dystans jaki dzieli obydwa kraje. Bez problemu możemy tam pojechać samochodem z rodziną lub przyjaciółmi a dystans jaki mamy do pokonania będzie zbliżony do trasy jaką trzeba przejechać np. z południa polski nad Bałtyk.

Plus z takiej wyprawy do Chorwacji jest znacznie więcej, możemy założyć w 90%, że pogoda nam dopisze. Statystycznie w okresie wakacyjnym w Chorwacji możemy liczyć na ciepłą i upalną pogodę, w Polsce niestety mamy często doczynienia z kapryśną aurą. Albo trafimy na okno pogodowe i wrócimy po urlopie z piękną opalenizną, może być też tak, że pełne dwa tygodnie spędzimy w bluzie przed telewizorem. 

Również w kwestii żeglugi dają nam kolejne argumenty do tego aby jednak wyjechać. 

Lepiej wynająć niż kupić

Chorwacja może pochwalić się wspaniałą linią brzegową, ogromną ilością wysp i wysepek a także najlepiej rozwiniętą infrastrukturą żeglarską  spośród innych krajów basenu Morza Śródziemnego. 

Na terenie Chorwacji działa mnóstwo większych i mniejszych firm  za pośrednictwem których możemy sprawnie i za relatywnie uczciwe pieniądze wynająć jacht tak aby spędzić wymarzony urlop pod żaglami. Warto przygotować się do tego wcześniej. Jeszcze przed urlopem możemy dokładnie sprawdzić wiarygodność firmy, która będzie nam użyczać jachtu. Warto poczytać opinię i rekomendację. Należy też porównać kilka ofert aby mieć pewność, że nie zostaniemy nabici w butelkę.

Przeczytaj też: http://www.bezformy.pl/jaki-smartwach-do-biegania-powinnismy-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ