warszawa
fot: pixabay.com

Jest takie powiedzenie: „w czasie deszczu dzieci się nudzą”. Nie w Warszawie! To miasto tętniące życiem nawet gdy pada deszcz. Sprawdź, jak możesz przyjemnie spędzić czas z dzieckiem mimo niepogody.

Zobacz też: http://trzypion.pl/co-dla-dzieci-w-warszawie-gdy-pada-deszcz/

Muzea i galerie

Muzea i galerie kojarzą ci się z cichymi i nudnymi miejscami, w których ludzie smętnie przechodzą od obrazu do obrazu? Najwyraźniej dawno nie byłeś w żadnym muzeum i najwyższy czas to zmienić, a przy okazji pokazać dziecku kulturę od innej strony. Zanim wskoczycie do tramwaju czy samochodu zrób rozeznanie w internecie, popytaj znajomych rodziców, jakie muzea polecają dla maluchów. 

A potem wejdź na stronę internetową danego muzeum. Jeśli spodziewasz się nudnej, informacyjnej strony to z pewnością się zaskoczysz! Muzea zdecydowanie wychodzą naprzeciw odwiedzającym. Ich strony to dynamiczne portale z mnóstwem interaktywnym materiałów. Znajdziesz tam na pewno dział edukacyjny a w nim ofertę warsztatów i zajęć, prowadzonych przez doświadczonym animatorów, którzy wprowadza dzieci w arkana sztuki poprzez zabawę. Jeśli nie uda się wam trafić na takie zajęcia, z pewnością muzeum opracowało propozycje zwiedzania dla rodzin. Częsta praktyką są specjalne mapy po muzeum z zagadkami, które należy rozwiązać po drodze. Wydrukujcie mapę i zabierzcie potrzebne gadżety, jak kredki, długopisy, kartki. To podchody w zupełnie nowym wydaniu!

Sale zabaw

Jeśli twój maluch jest jeszcze zbyt mały na spacery po muzeum lub wiesz, że zupełnie nie ma do tego cierpliwości, ponieważ ma silną potrzebę ruchu, to ruszajcie na salę zabaw. W Warszawie z pewnością znajdziesz taką, która będzie odpowiednia dla wieku twojego dziecka – ani za łatwa, ani za trudna. Oferta sal zabaw w Warszawie jest pod tym względem bardzo szeroka. Macie do dyspozycji, kulkolandy, małpie gaje, ścianki wspinaczkowe, parki trampolin. Od wyboru do koloru.

Centrum Nauki Kopernik

Dla tych maluchów, które z jednej strony potrzebują zmian i ruchu, a z drugiej mają niespożytą ciekawość świata najlepsza opcją będzie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Połączycie tam przyjemne z pożytecznym. Będziecie się świetnie bawić, a do tego poszerzycie swoja wiedzę z zakresu fizyki, chemii, biologii i innych. 

A gdy wyczerpiecie już wszystkie te opcje możecie iść po prostu poskakać w kałużach. 

Przeczytaj też: http://www.magazyn-turysty.pl/skoki-spadochronowe-dla-amatorow/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ