autostop
fot. pexels.com

Podróż stopem to dla wielu osób wyprawa życia i jedno z największych marzeń związanych z podróżowaniem. Niestety niektórzy niewłaściwie przygotowują się do takiej wyprawy, a później są nią rozczarowanie. Warto mieć na uwadze, że podróżowanie stopem rządzi się swoimi prawami i należy je znać, aby była to niezapomniana przygoda!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/podroz-kamperem/

Nastawienie

Wiele osób przygotowuje się na wyprawę stopem tak, jakby to była normalna podróż do hotelu czy innego miejsca wypoczynkowego. Z jednej strony mają świadomość, że to zupełnie inny typ podróży, ale nadal nie potrafią przestawić w swojej głowie myślenia i nastawienia, że jednak jest to zupełnie coś innego. Szczególny problem mogą mieć osoby, które nadmiernie dbają o swój wygląd, zawsze potrzebują przy sobie wiele różnych rzeczy i nie wyobrażają sobie nie planować wyjazdu. Niestety, ale podróż stopem nie gwarantuje żadnego z tych aspektów. Na wyjazd trzeba wziąć możliwie najmniej, jeśli chodzi o zakładanie najlepszych ubrać to również to odpada, a w przypadku planowania – można coś zaplanować, ale jednak podróżowanie stopem jest bardzo mocno uzależnione od innych osób, więc nie ma gwarancji, że ten plan zostanie zrealizowany.

Ten aspekt nastawienia wydaje się być może błahy, ale naprawdę wiele osób chce podróżować stopem, ale nie przestawia się mentalnie, że jest to zupełnie nowy, inny wymiar podróżowania. Uświadomienie sobie tego pozwala dobrze przeżyć i zapamiętać podróż stopem.

Co ze sobą zabrać?

Jak zostało wspomniane powyżej, na wyprawę stopem należy zabrać tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Istotne jest to, że dla każdego oznacza to coś innego, ale fakt jest też taki, że można wyróżnić listę rzeczy niezbędnych. Będą to z pewnością dokumenty, mini apteczka, pieniądze, mazak lub coś innego do pisania, jedzenie, trochę ubrań na zmianę, latarkę i inne gadżety zapewniające bezpieczeństwo i odnalezienie się w terenie, np. gaz pieprzowy. Jeśli stopem wybierasz się z kilkoma osobami – podzielcie się i niech każdy zabierze co innego, zwłaszcza jeśli chodzi o rzeczy do wspólnego użytku. Dzięki temu każdy z was tak naprawdę zaoszczędzi sporo miejsca, a na wyprawie stopem jest to kluczowe.

Przeczytaj też: http://tuts.pl/triki-dzieki-ktorym-zakupy-online-zawsze-beda-trafione/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ