Porady dla podróżujących z dziećmi

Nie jest prawdą, że zabranie dziecka może jedynie utrudnić nasz wakacyjny wyjazd i uczynić go uciążliwym. Podróżując z dziećmi można przeżyć najwspanialsze chwile w życiu. Podróż pozwoli uczyć dziecko samodzielności i zaradności. Aby jednak wyjazd był udany, warto zadbać o dobrą organizację i bezpieczeństwo. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Podróże z małymi dziećmi

Podróżując z najmniejszymi dziećmi, nie warto szaleć. Zamiast kempingów i egzotycznych podróży, dobrze będzie wybrać miejsca nam znane lub bliskie. Doskonale sprawdzą się w tym wypadku gospodarstwa agroturystyczne niedaleko od naszego domu, oraz przyjazne dzieciom hotele. Nie musimy wybierać oczywiście od razu pięciogwiazdkowych, ale warto zadbać o to, by był dostosowany do potrzeb podróżujących z małymi dziećmi. Czysta pościel, łazienka i ciepła woda to podstawa. Zadbajmy również o odpowiednie wyżywienie.

Atrakcje przyjazne dzieciom

Wybierając się na wakacje, warto również zadbać o to, by wybrać atrakcje dla dzieci, które będą przystosowane dla ich wieku, możliwości fizycznych i intelektualnych. Dobrym pomysłem będzie zorganizowanie wypoczynku w ten sposób, by dziecko przy zabawie odkrywało nowe rzeczy i uczyło się, wyrabiało w sobie ciekawość świata. Warto zwiedzać zabytki, ale maluch nie będzie zainteresowany słuchaniem trzygodzinnego wykładu na temat historii zamku, po prostu się zanudzi. Zamiast tego dobrze mu pozwolić na ruch, w zajęcia które go angażują, gdzie będzie miało przestrzeń do biegania.

Pakujemy się na wakacje z dzieckiem

Bardzo ważną kwestią jest umiejętne spakowanie się na wakacje z dzieckiem. Szczególnie dobrze zaplanować należy to w wypadku, gdy nie podróżujemy własnym samochodem. Warto zabrać ulubioną zabawkę dziecka, ale z pewnością nie za dużo zabawek. Przygotujmy odpowiednie ubrania na każdy rodzaj pogody, książkę do poczytania, gry karciane przydatne podczas podróży. Nie zapominajmy oczywiście o podręcznej apteczce. Podczas wyjazdu mogą zdarzyć się różne rzeczy i zawsze lepiej mieć przy sobie w zapasie podstawowe lekarstwa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ