sprzęt turystyczny

Jeśli planujemy wybrać się na wędrówkę w góry lub pod namiot, warto przygotować się do tego już wcześniej i skompletować odpowiedni sprzęt. Bez tego podstawowe czynności jak na przykład przygotowanie posiłku mogą okazać się nie lada wyzwaniem W sklepach ze sprzętem turystycznym dostępnych jest mnóstwo drogich gadżetów, także możemy nie wiedzieć, które z nich są naprawdę niezbędne, a które stanowią jedynie modny dodatek. Podpowiadamy, w co powinien zaopatrzyć się każdy prawdziwy turysta, zanim wyruszy w drogę.

Sztućce turystyczne

Warto zakupić specjalny zestaw sztućców turystycznych, nazywany niezbędnikiem turystycznym. Składa się on z noża, widelca i łyżki, które są połączone ze sobą na stałe, albo spinane razem. Możemy dostać niezbędnik wyposażony także w inne ciekawe przyrządy, jak np. korkociąg czy otwieracz do konserw lub butelek. Możemy zakupić niezbędniki wykonane z różnych materiałów, na przykład ze stali nierdzewnej lub tworzyw sztucznych. Najtańszy niezbędnik kupimy już za kilka złotych, za najdroższe maksymalnie około stu.

Oczywiście, będziemy musieli zastanowić się, jak zamierzamy gotować, dobrym pomysłem będzie zabranie turystycznej kuchenki i niewielkiej butli z gazem.

Co przyda nam się pod namiotem?

Pakując się pod namiot, warto dokładnie zastanowić się, co powinniśmy zabrać ze sobą, gdyż łatwo coś przeoczyć. Z pewnością potrzebny będzie śpiwór i karimata. Aby się nie zgubić, warto zabrać mapę z zaznaczonymi szlakami (może ją zastąpić równie dobrze GPS w telefonie) i latarkę, która z pewnością okaże się bardzo pomocna podczas wypraw nocnych. Pamiętajmy o zabraniu do niej dodatkowych baterii.

Bardzo ważna podczas górskich wypraw jest również apteczka. Na górskim szlaku szczególnie łatwo o kontuzję, ukąszenie owada czy przeziębienie, gdy pogoda się popsuje, dlatego też powinniśmy przygotować podstawowe leki i środki opatrunkowe. Niezbędna będzie także odpowiednia odzież, najlepiej ubranie warstwowe, które łatwo przystosować do pogody. Z pewnością przyda się również termos z gorącą herbatą lub kawą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ