Planujesz wylot z lotniska Balice koło Krakowa? W takim przypadku warto już teraz pomyśleć, w jaki sposób dojechać do potu lotniczego. W przypadku Krakowa mamy kilka możliwości – pociąg, taksówka, autobusy. Możemy też dojechać do celu samodzielnie. Gdzie jednak zaparkować auto, aby nie zapłacić za postój jak za zboże?

Lotnisko Kraków Balice posiada własne parkingi długoterminowe oraz krótkoterminowe, z których mogą korzystać podróżujący. Oprócz tego do dyspozycji mamy też prywatne parkingi położone wokół lotniska.

Kiss & Fly w Balicach

Gdy chcemy zatrzymać się tylko na chwilę, aby odwieźć kogoś albo odebrać z lotniska, możemy skorzystać z parkingu krótkoterminowego. Do dyspozycji mamy specjalną strefę Kiss & Fly, która znajduje się bezpośrednio przy drodze dojazdowej do terminali.

Postój przez 10 minut jest całkowicie darmowy, ale wtedy, gdy będziemy chcieli postać na dłużej, zapłacimy 10 złotych za każde rozpoczęte 10 minut. Wobec tego parkowanie na 11 minut może kosztować nas aż 20 złotych! Jeśli chcemy zostawić auto na dłużej, warto skorzystać z parkingów długoterminowych.

Parkuj długo i tanio!

Parkingi długoterminowe oferowane są zarówno przez lotnisko Balice, jak i wiele prywatnych firm. Parkingi lotniskowe są zlokalizowane w wielopoziomowym budynku oraz na otwartym terenie. Cena za parkowanie za 1 godzinę to 9-10 złotych. Za każdą kolejną także zapłacimy 9-10 złotych. Pierwsza doba to 45-55 złotych, każda kolejna – 25-15 złotych. Gdy zostawimy auto na dłużej niż 2 tygodnie, ceny spadają to 5-10 złotych na dobę. Niższe ceny dotyczą parkingów terenowych.

Z kolei taniej zapłacimy za parking Balice prywatny. Tutaj ceny prezentują się następująco: 2 złote za 1 godzinę i z każdą kolejną godzinę. Za 1 dzień zapłacimy 6-10 złotych i tyle samo za każdy kolejny. Wobec tego zostawienie samochodu na prywatnym parkingu jest bardziej opłacane. Są też minusy – głównie to dalsza odległość od terminala. Nie musimy jednak biegać z walizkami na lotnisko i z lotniska. Wiele parkingów oferuje swoim klientom darmowe przewozy, więc możemy dostać się na terminal szybko i wygodnie.

[Głosów:15    Średnia:2.6/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ