Gorsza pogoda nie jest żadną wymówką, dlatego nie rezygnuj z poznawania nowych zakątków Polski nawet wtedy, gdy niebo jest przykryte gęstymi chmurami. Północna część kraju nawet w listopadzie oferuje mnóstwo ciekawych atrakcji, a Sopot – pozwoli Ci spędzić aktywnie czas od wczesnego poranka aż do późnych godzin nocnych. Jak zaplanować wycieczkę do Sopotu? Dowiedz się, co jesienią można robić w jednym z najbardziej znanych nadmorskich kurortów.

Sopot cieszy się bardzo dużą popularnością zarówno wśród polskich, jak i zagranicznych turystów głównie dzięki pięknym, piaszczystym i szerokim plażom. Ma to bardzo duże znaczenie zwłaszcza latem, kiedy już o godzinie 9 trudno znaleźć wolne miejsce przy morzu. Jesienią w Sopocie panuje jednak znacznie inna atmosfera. W listopadzie Sopot odwiedza mniej ludzi, a każdy wybiera raczej spacery niż siedzenie na piasku. Gdzie warto iść w trakcie pobytu w Sopocie? Zobacz, jak może wyglądać Twój przykładowy plan dnia przygotowany przez Sun & Snow.

Poranek w Sopocie – przywitaj słońce na plaży i zacznij dzień pobudzającym spacerem

Aby zobaczyć wschód słońca latem, trzeba wstać bardzo wcześnie – często chwilę po 4 rano. Jeśli nie jesteś rannym ptaszkiem, a mimo to chciałbyś zobaczyć wychylające się zza horyzontu słońce, możesz spać spokojnie nawet do 6. W tych dniach słońce zauważysz dopiero przed 7. Załóż cieplejsze ubrania i po zakończeniu pokazu, pójdź na spacer wzdłuż plaży. Kierując się na zachód, w stronę Gdyni, możesz dojść do Orłowa. Choć zbudowane tam molo jest znacznie mniejsze niż to w Sopocie, będzie idealnym miejscem na odpoczynek i przywitanie dnia. Pamiętaj, że czeka Cię jeszcze droga powrotna. Tym razem, zamiast plażą możesz iść przez wyznaczone w lesie ścieżki.

Południe w Sopocie – odpocznij w jednej z miejskich restauracji

Latem restauracje w Sopocie tętnią życiem i czasem trudno w nich zaleźć wolny stolik. W listopadzie sytuacja wygląda jednak znaczenie inaczej – lokale są raczej puste i panuje w nich spokojna atmosfera. Gdzie znaleźć najlepszą restaurację? Rozejrzyj się po:

  • lokalach umieszczonych bezpośrednio przy plaży – często są w nich serwowane morskie specjały, a także słodkości znane z większości nadmorskich miast;
  • lokalach znajdujących się przy Bohaterów Monte Cassino – znajdziesz tam zarówno pizzerie, eleganckie restauracje, jak i lokale z muzyką, w których przebywa głównie młodzież;
  • restauracjach rozlokowanych w dalszych częściach Sopotu – te jednak warto jednak sprawdzić wcześniej, bo niektóre z nich łatwo przeoczyć.

Popołudnie w Sopocie – poznaj najciekawsze atrakcje w mieście

Dotleniony dużą dawką świeżego powietrza z jodem i najedzony będziesz miał dużo siły na popołudniowe zwiedzenie. Poświęć ten czas na spacer po mieście w poszukiwaniu kilku atrakcji. Mogą to być:

  • Krzywy Domek – położony przy Bohaterów Monte Cassino, w którym mieszczą się sklepy, kawiarnie i biura;
  • latarnia morska – która początkowo była kominem kotłowni obudowanym następnie wieżą;
  • Muzeum Sopotu – gdzie możesz zobaczyć, jak wyglądała willa rodziny Claaszenów w latach 1904–1924.

Spróbuj też samodzielnie znaleźć kilka miejsc. Zwróć uwagę na zdobienia pojawiające się na fasadach nadmorskich budynków – niektóre z nich są naprawdę piękne.

Wieczór w Sopocie – relaks w apartamencie

Po całym dniu pełnym wrażeń, pora na odpoczynek. Planowanie wieczoru w Sopocie to także idealny moment na wybranie miejsca na nocleg. Apartamenty w Sopocie Sun & Snow są najczęściej zlokalizowane w głównych częściach miasta, a z niektórych widać nawet plażę i morze. Wybierając nocleg, zwróć także uwagę na wyposażenia pokojów i udogodnienia na terenie obiektu i jego obrzeżach. Część z nich ma bowiem dostęp do siłowni, sali gier z bilardem czy basenem. Wybrałeś apartament tylko po to, aby mieć gdzie spać? Jeśli nie brakuje Ci sił, wieczorem odwiedź miejski park wodny z Dziką Rzeką, zjeżdżalnią Turbo, basenem zewnętrznym i sauną.

[Głosów:18    Średnia:2.7/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ