Często słyszy się, że żeglarstwo jest jednym z najwolniejszych i niestety najdroższych form podróżowania. Choć w większości przypadków jest to prawdą, to jednak można znaleźć całkiem tanie i przystępne czartery jachtów, dzięki czemu nie trzeba będzie wydawać wszystkich swoich oszczędności, które zbierało się przez okrągły rok. Jak to jednak jest za granicą? Gdzie warto się wybrać, aby móc przeżyć wspaniałe przygody na jachcie?

W ostatnich latach bardzo popularna stała się Chorwacja. Polacy zjeżdżają tam na wakacje i urlopy, aby podziwiać tamtejsze widoki, zwiedzać niezwykłe zabytki oraz okolice (które wykorzystywane były w niejednym filmie i serialu) i oglądać zapierające dech w piersiach widoki. Jachty w Chorwacji także są godne polecenia i dlatego też wiele osób z nich korzysta. Sprzeczają się jednak co do tego w którym miejscu i mieście lepiej jest zdecydować się na czarter jachtu w Chorwacji. Czy bardziej opłaci się wybór Trogiru, czy może Kasteli? Przekonajmy się.

Czarter jachtów w Trogirze

Trogir to miasto portowe znajdujące się na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Nie jest duży, liczba mieszkańców wynosi niecałe jedenaście tysięcy. Znane jest nie tylko z tego, że to wspaniałe, stare miasto, ale także z fascynującego życia nocnego. Przystań charakteryzuje nowoczesność i nieskazitelnie czyste toalety, a także prysznice. Jest to dobre miejsce na czarter jachtu. To niezwykłe miasto można zwiedzić od jego najpiękniejszej strony… czyli rzecz jasna z wody. Wówczas będzie się miało większą perspektywę, dzięki czemu będziemy mogli ogarnąć wzrokiem dużą część Trogiru. Jachty wynajmowane są na tydzień, a ich ceny są bardzo rozbieżne. Wszystko zależy od jakości jachtu, jego wielkości, ilości osób, którą jest w stanie pomieścić i która będzie na nim przebywać, ilość kabin, rodzaju silnika i od ogólnemu luksusu. Przykładowo czarter jachtów w Chorwacji z roku 2015, posiadający miejsc na osiem ludzi, silnik na olej napędowy, długość 32 ft (czyli niecałe dziesięć metrów) z dwoma kabinami kosztuje 1700 euro (na tydzień). Jest to najniższa cena i może być wyższa w zależności od daty pobytu. W koszt wliczony jest podatek cumowania, pościel, ręczniki, a także udzielona porada żeglarska.

Czartery jachtów w Chorwacji – Kastela

Kastela to grupa siedmiu niewielkich miasteczek, które położone są niedaleko siebie (na wschód od Trogiru). Oficjalnie traktowana jest jako jedno miasto posiadające ponad trzydzieści cztery tysiące mieszkańców. Warto je zwiedzić ze względu na liczne walory i przepiękne budynki. Marinę Kastelę osłaniają od północy góry, które nazywają się „Kozjak” a cała przystań posiada ponad czterysta morskich stanowisk postojowych oraz dwieście lądowych. Tutaj także warto czarterować jacht. Tak jak w przypadku Trogiry, koszt zależny jest od wielu czynników. Cena przykładowego jachtu z roku 2015 zaczyna się od 2025 euro za tydzień wynajmu. Wyposażony jest w pięć kabin, silnik na olej napędowy, posiada miejsca na dwanaście osób, a jego rozmiar wynosi 50 ft, czyli piętnaście metrów. Tak samo w cenę wliczony jest podatek cumowania, ręczniki i pościel.

Podsumowanie

W obu miastach warto wynająć jacht ze względu na luksus, jaki oferują. Porównując pod względem ceny to Trogir zdecydowanie wygrywa. Można czarterować trochę starszy jacht i nie wydać na niego parumiesięcznej wypłaty. Kastela natomiast oferuje znacznie lepsze jakościowo sprzęty. Charakteryzuje je wygoda, wielkość i przestrzeń, dzięki czemu podróżowanie jest bardzo wygodne, relaksujące i sprawia dużą przyjemność. Warto więc wybrać się z grupą znajomych bądź przyjaciół do Kasteli i wynająć jacht. Pomieści on wiele osób, dzięki czemu koszt rozbije się na wszystkich uczestników. Rzecz jasna należy mieć na uwadze fakt, ze wysoce luksusowe jachty są o wiele droższe. Za przykład może posłużyć „Maiora 20”, za którą trzeba zapłacić 21000 euro na tydzień. Na pokładzie znajduje się skipper (czyli kapitan prowadzący jacht) oraz hostessa. Posiada cztery kabiny, a jego długość całkowita to 21,5 metra.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ