góry

Przygotowanie do wyjazdu z rodziną w góry może nie być proste. Problemy mogą się pojawić już na etapie planowania podróży: nie każdemu będzie odpowiadał ten sam kierunek, z małymi dziećmi nie wszędzie będziemy mogli się udać. Podpowiadamy, o czym pamiętać, przygotowując się do wyjazdu w góry z rodziną.

Przede wszystkim dobry plan

Aby wycieczka w góry się udała, ważny jest przede wszystkim dobry plan. Na początek należy przede wszystkim określić budżet podróży, w którym musimy się zmieścić i określić miejsce wyjazdu. Pamiętajmy o tym, aby budżet planować z pewnym zapasem, ponieważ zawsze w czasie wyjazdu mogą pojawić się niespodziewane okoliczności i warto wtedy mieć przy sobie jeszcze trochę pieniędzy.
Wybierając miejsce podróży zorientujmy się, jakie atrakcje, szczególnie przeznaczone dla dzieci, znajdują się w okolicy. Warto przygotować się również na sytuację, gdy pogoda nie dopisze: doskonale sprawdzą się wtedy różnego rodzaju gry, na przykład karciane, lub edukacyjne, oraz książki.

Co zabrać ze sobą?

Warto przygotować również wcześniej pełną listę rzeczy, które powinniśmy zakupić i zapakować. Kiedy chaotycznie pakujemy siebie i innych członków rodziny, łatwo jest o czymś zapomnieć lub nabrać za dużo niepotrzebnych rzeczy. Przede wszystkim do chodzenia po górach przydadzą się odpowiednie buty: nie oszczędzajmy na nich, gdyż to może skończyć się kontuzją. Buty do chodzenia po górach powinny mieć odpowiednie podeszwy, być wodoszczelne, za kostkę i przepuszczać powietrze. Przyda nam się również wodoszczelna kurtka i nakrycie głowy. Latem warto pomyśleć również o okularach słonecznych, nakryciu głowy i kremie z filtrem. Do tego oczywiście ubrania odpowiednie na różne rodzaje pogody.

Do wygodnego, podróżnego plecaka należy zapakować ponadto apteczkę i mapę, które mogą nam się przydać na szlaku. Jeśli jedziemy pod namiot, konieczne będą śpiwory i karimaty, oraz kuchenka turystyczna i niewielka butla z gazem. Pamiętajmy o tym, żeby zawsze w górach mieć przy sobie naładowaną komórkę, w której powinien być zapisany numer GOPR.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ