Kraków - jakie zabytki tam się znajdują?

Kraków jest idealnym miejsce, bez względu na to czy planujemy krótki wypad na weekend, czy dłuższy urlop. To miasto posiada fascynującą historię, niezwykłą architekturę, wyśmienitą kuchnię, bogate życie kulturalne oraz nocne. Dzięki różnorodności atrakcji Kraków jest miejscem, gdzie w interesujący i rozwijający sposób, możemy spędzić swój czas wolny. Bez względu na to, czy szukamy zabawy, czy chcemy poobcować z kulturą. Które miejsca warto odwiedzić?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/weekend-w-krakowie/

Które ciekawe miejsca warto odwiedzić podczas pobytu w Krakowie?

Rynek w Krakowie

Rynek w Krakowie to jedno z obowiązkowych miejsc na mapie tego miasta, które należy odwiedzić. Zarówno przy rynku, jak i w jego bliskich okolicach odnajdziemy całą masę krakowskich atrakcji. Oczywiście plac główny rynku, również jest niezwykłą atrakcją. Wokół krakowskiego rynku znajduje się wiele zabytkowych kamienic i pałaców. Jego centralnym punktem są sukiennice. Turyści bardzo często decydują się też na zwiedzania podziemia krakowskiego rynku.

Kościół Mariacki

Plac na którym obecnie znajduje się kościół Mariacki był kiedyś cmentarzem. Na szczęście na skutek wprowadzenia przez zaborcę austriackiego przepisów, które wymagały usunięcia cmentarzy, które znajdują się w centrum, powstał kościół Mariacki. Jest to gotycka budowla z przełomu XIV i XV wieku. Jego najbardziej charakterystycznymi symbolami są dwie wieże. Z pierwszej z wymienionych codziennie co pełną godzinę, wybrzmiewa słynny Hejnał Mariacki.

Zamek Królewski na Wawelu

Zamek Królewski wraz ze słynną bazyliką św. Stanisława i św. Wacława znajduje się w Krakowie na wzgórzu Wawel. Oprócz tych popularnych zabytków, na wzgórzu znajdują się również krypty, które są miejscem pochówku wybitnych polskich władców i przedstawicieli polskiego narodu.

Planty

Plant to wyjątkowy ogród miejski, który otacza najstarszą część Krakowa, są one jednocześnie największym krakowskim parkiem. Dawniej na ich miejscu ciągnęły się mury miejskie wraz z fosą, jednak w wyniku tego, że nie były remontowane zrujnowały się. Planty od wielu lat są istotnym elementem miejskiego krajobrazu Krakowa i miejscem wypoczynku krakowiaków. Na Plantach zostały ustawione różne interesujące rzeźby i pomniki.

Zobacz też: http://www.magazyn-turysty.pl/lista-atrakcyjnych-miejsc-w-malopolsce-na-weekend-gdzie-warto-sie-udac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWeekend w Polsce
Następny artykułCzym są bajpasy serca

Góry, morze, jeziora. Wszystko to uwielbiam, kocham podróżować!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ