Atrakcje turystyczne w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny to miasto, które łączy w sobie arcydzielność architektury i maestrię przyrody. To doskonałe miejsce na wypoczynek, zarówno dla tych, którzy wolą miejskie wyprawy tropem zabytków i rozrywki, jak i dla tych, którzy preferują aktywne spędzanie wolnego czasu w otoczeniu natury. Czego nie możesz przegapić, będąc w Kazimierzu Dolnym?

Dawna synagoga Beitenu – legendarne i historyczne miejsce

Ci, którzy uwielbiają miejsca z historią, ożywiane powtarzanymi legendami muszą koniecznie odwiedzić dawną świątynię żydowską Beitenu. Powstała w drugiej połowie XVIII wieku. Wieść niesie, że jej fundatorem miał być sam król Kazimierz Wielki. W ten sposób chciał upamiętnić swoją ukochaną Esterkę. Surowiec budowlany miał pochodzić z samej ściany płaczu, a zawieszone tam kotary miały być dziełem samej Estery.

Niestety po legendarnej, romantycznej opowieści nadszedł czas na tę okrutną, podyktowaną zawieruchą wojenną. W 1944 roku synagoga została zniszczona przez żołnierzy III Rzeszy. W 1953 roku podjęto się jej remontu. Obecnie właścicielami synagogi jest gmina żydowska, która przekształciła znacząco tę przestrzeń. Otworzono sklep, wydzielono część miejsc na pokoje, a także na muzeum. Jednak duch minionych epok i intrygująca atmosfera nadal tam panują. Dlatego warto zajrzeć do dawnej synagogi przy Lubelskiej 4.

Trasy rowerowe – Kazimierz Dolny dla aktywnych

Wypoczywasz wyłącznie, będąc w ruchu? W takim razie Kazimierz Dolny ma dla Ciebie wspaniałą propozycję, a są nią rozbudowane trasy rowerowe. W pobliskiej miejscowości Nałęczów znajdują się liczne znakowane szklaki rowerowe. Usytuowane w malowniczym otoczeniu, sprawią wiele radości zapalonym cyklistom.

Hotel – pomysł na świętowanie

Wybierając się do Kazimierza Dolnego, trzeba także zdecydować się na wybór hotelu. Miejsce pobytu samo w sobie może okazać się miejscem rozrywki. Wiele hoteli w tym Król Kazimierz oferuje wiele atrakcji między innymi SPA i smakowitą kuchnię. Częstą praktyką jest wybieranie hoteli na spędzenie tam weekendu, majówki, ale także Sylwestra czy świąt.

Parki rozrywki w Kazimierzu Dolnym i okolicach

Kazimierz Dolny i jego okolice to prawdziwe zagłębie atrakcji turystycznych. Zwiedzającym z pewnością zapadną w pamięć Magiczne Ogrody, którym patronuje baśniowa aura. „Krasnoludzki ogród”, „Dom Czarodzieja”, „Smocze gniazdo” – dzieci i rodzice z pewnością dadzą się porwać magii wyobraźni. Dobrym pomysłem jest spędzenie tam całego dnia – rozrywek jest sporo. Poza tym znajdują się tam również punkty gastronomiczne, więc można tam także zjeść obiad lub skusić się na słodkie przekąski. Bez dwóch zdań ciekawą przygodą okaże się wizyta w Parku labiryntów i miniatur w Rąblowie czy podróż do Owadolandii.

Kazimierz Dolny to fantastyczne miejsce dla par, rodzin, ale także dla wiecznych włóczykijów, którzy uwielbiają w pojedynkę kontemplować urok zwiedzanych miejsc.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ