Wycieczka objazdowa do Kołobrzegu przez Ostrołękę

Wyjazd na wakacje nad morze to zawsze doskonały wybór. Może warto urozmaicić sobie wyjazd i wybrać się na urlop do Kołobrzegu, poprzedzony krótkim pobytem w Ostrołęce? Oba miast mają bardzo wiele do zaoferowania i nadają się zarówno na samotny wyjazd, jak i wakacje z dziećmi. Dlaczego warto wybrać się na objazdową wycieczkę nad morze przez Ostrołękę?

Ostrołęka to jedna z tych miejscowości, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów. To niesamowite zabytkowe miasto to ośrodek Kurpiowszczyzny, co oznacza, że odwiedzając Ostrołękę, będziesz mieć okazje na poznanie kultury Kurpiów. Aby to zrobić, warto wybrać się do Muzeum Kultury Kurpiowskiej, gdzie dla odwiedzających zostały udostępnione pamiątki i zabytki, świadczące o pochodzeniu i historii ludności kurpiowskiej.

Gdzie się zatrzymać podczas krótkiego pobytu w Ostrołęce?

Właściwie bez względu na to, na jak długi pobyt się zdecydujesz, to z pewnością noclegi w Ostrołęce znajdziesz w bardzo korzystnej cenie. Możesz wybrać kwatery w samym centrum miasta albo na obrzeżach. Jeśli towarzyszą Ci dzieci, to możesz też zdecydować się na pobyt w ośrodku agroturystycznym z dala od zgiełku miasta. Będzie to doskonała baza wypadowa do pieszych wędrówek i wycieczek rowerowych po okolicznych mniejszych miejscowościach. Możesz też wybrać się do innych większych miejscowości, takich jak Łomża, która jest oddalona od Ostrołęki o około 35 km oraz do Ostrowa Mazowieckiego (43 km), Ciechanowa (77 km) oraz Warszawy (120 km).

Przystanek końcowy – Kołobrzeg

Wycieczka objazdowa do Kołobrzegu przez Ostrołękę z pewnością będzie przebiegała doskonale, jeśli odpowiednio wcześniej zarezerwujesz kwaterę noclegową. Na noclegi w Kołobrzegu warto wydać nieco więcej, jeśli chcesz mieć blisko do plaży. Tego typu udogodnienia z pewnością docenią rodzice dzieci, które chętnie zabierają na plaże mnóstwo zabawek, osoby starsze i mające problemy z poruszaniem się oraz wszyscy, którzy cenią sobie przede wszystkim wygodę. Kołobrzeg to największe polskie uzdrowisko, w którym turyści znajdą aż trzy morskie kąpieliska. Miasto leży na granicy Pobrzeża Szczecińskiego i Pobrzeża Koszalińskiego. Kołobrzeg jest jednym z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim. Klimat kołobrzeskiego kurortu najłatwiej odnaleźć w części uzdrowiskowej. Będąc w Kołobrzegu, warto zwrócić uwagę na zabytkowe galeony i okręty wojskowe, które znajdują się w porcie przy rzece Parsęta. Warto też poświęcić nieco czasu na zwiedzanie symbolu miasta, czyli kołobrzeskiej latarni morskiej, której historia sięga 1946 roku. Wielbiciele architektury z pewnością będą zachwyceni możliwością zobaczenia gotyckiej Kolegiaty, czyli najstarszej budowli w mieście, oraz ratusza miejskiego, który wybudowany został w stylu neogotyckim. W pobliżu znajduje się też Muzeum Miasta Kołobrzeg, gdzie obejrzysz pozostałości umocnień twierdzy kołobrzeskiej czy zespół fortów z 1807 roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ