Jak wybrać namiot dla dzieci?

Zamki, szałasy, domki na drzewach – to tylko trzy z miejsc, o których marzy każde dziecko. Jedne chcą je budować z klocków, drugie – słuchać bajek o księżniczkach czy Indianach, a trzecie – bawić się w ich wnętrzu. O ile coraz więcej prawdziwych zamków organizuje atrakcje dla dzieci, a na koloniach opiekunowie wraz z podopiecznymi budują szałasy z gałęzi znalezionych w lesie, o tyle warto poszukać uniwersalnej alternatywy. Jedną z najciekawszych możliwości jest zakupienie namiotu.

Na rynku znajdziesz różne oferty, w których nie tylko cena powinna mieć dla nas znaczenie. Warto z góry zastanowić się, jaki będzie główny cel wykorzystania namiotu przez Twoją pociechę i od niego uzależnić wielkość zabawki.

Przykładowo namiot 2-osobowy będzie idealny dla dziecka, które lubi spędzać czas z rodziną albo potrzebuje dużo uwagi. Rodzic, brat czy babcia może wtedy wejść z maluchem do namiotu, zasunąć suwak i poświęcić mu cały swój czas. Może być to niezwykle skuteczne przy zacieśnianiu więzi z dzieckiem, które w ten sposób powiąże namiot z bliskością rodziny. Jednocześnie namiot 2-osobowy może być dobrym miejscem dla dziecka, które boi się samo spać. W dziecięcym łóżeczku nie zawsze jest na tyle dużo miejsca, by rodzic mógł położyć się obok i zapewniać otuchę. Natomiast takie schronienie nie tylko pozwoli Wam spędzić razem czas, lecz także pomoże maluchowi poczuć się bezpiecznej dzięki osłonie przed wszystkim potworami poza materiałową osłoną.

Nie jest to jednak jedyna opcja. Bez trudu znajdziesz również większe atrakcje. Na przykład namiot 3-osobowy może służyć rodzinnej integracji w większym gronie. Wyobraź sobie dwójkę pracujących rodziców i dziecko, które większość dnia spędza czas w przedszkolu, popołudnia z babcią, a rodzice dopiero wieczorami wracają do domu. Może mu doskwierać poczucie odrzucenia. Wtedy warto pomyśleć o stworzeniu takiego miejsca, w którym każdego dnia chociaż jeden z rodziców znajdzie dla pociechy trochę czasu. Namiot 3-osobowy może być również świetną alternatywą dla większego rodzeństwa, które nie musi martwić się wtedy o pozostawienie jednego z trójki poza zabawą.

Produkty o większej pojemności jak namiot 4-osobowy mogą być z kolei dobrym sposobem na poprawienie relacji dziecka z jego rówieśnikami i uatrakcyjnienie wszelkich gościnnych wizyt znajomych. W końcu dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Namiot 4-osobowy jest na tyle pojemny, że może stać się wieżą Roszpunki, indiańskim tipi lub statkiem piratów.

Zastanów się, jaki namiot będzie dla Twojego dziecka najlepszy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ