Chile to bardzo ciekawy kraj, który swoim kształtem nieco przypomina wstążkę. Różnorodność krajobrazu, który tam występuje przyciąga odwiedzających z całego świata. Jeśli chodzi o Chile wycieczki do tego kraju są bardzo popularne, bowiem kraj o długości ponad 4300 kilometrów ma podróżnikom naprawdę wiele do zaoferowania. Czego najczęściej szukają tam turyści?

Jeden kraj, cztery strefy

Jak na tak długi kraj przystało, Chile leży w aż czterech strefach klimatycznych, co skutkuje w częstych zmianach krajobrazu. Znajdziemy tam zatem wielkie pustynie, bujne lasy i piękne plaże. Dla każdego coś miłego! Warto też wspomnieć, że Chile ma wyjątkowo długą linię brzegową, ale w najszerszym miejscu ma zaledwie 400 kilometrów, w najwęższym zaś – tylko 90 km. Zwiedzanie warto zacząć od niesamowitego miasta, jakim jest Santiago – stolica państwa.

Słynne Santiago – perełka Chile

Metropolia zamieszkała jest przez około 5 milionów osób. Aby zobaczyć większość atrakcji, najlepiej jest tam spędzić kilka dni. Najpopularniejszym, centralnym punktem miasta jest Plac Broni wraz z katedrą, zabytkowym budynkiem poczty i Historycznym Muzeum. Santiago to doskonała baza wypadowa i stamtąd łatwo jest dostać się w inne ważne miejsca na mapie Chile. Udana wycieczka gwarantowana!

To trzeba zobaczyć!

Atacama – to nazwa chilijskiej pustyni, która znana jest z tego, że deszcz pada tam wyjątkowo rzadko. Niektóre jej fragmenty prawdopodobnie nie zaznały wody od kilkuset lat. Tam też znaleźć można gejzery El Tatio, najwyżej położone na świecie. Oprócz pustyni, teren Chile pokryty jest wieloma wulkanami, gęstymi lasami. To tutaj znajduje się słynny Park Narodowy Torres del Paine, który został umieszczony na liście tych najpiękniejszych. To tylko niektóre miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Plaże nad chłodnym oceanem

Miłośnicy wybrzeża swój raj na Ziemi odnaleźć mogą nieopodal miasta Ciudad Jardin. Swoje miejsce mają tam najpopularniejsze kurorty nad Oceanem. Wakacje spędzają tam nie tylko zagraniczni turyści, Chilijczycy również chętnie odwiedzają to miejsce.

[Głosów:3    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ