Zima to świetny moment na podróż. I to zarówno jeśli jesteś miłośnikiem białego szaleństwa na śniegu, jak i wolisz nieco cieplejsze klimaty. To również dobry moment na city break, bo poza sezonem ceny w hotelach są niższe, a mniejsza ilość turystów pozwoli swobodnie pozwiedzać.

Alpy Francuskie

Jeśli kochasz jazdę na nartach, to nie ma lepszego kierunki zimą niż Alpy. Dzięki połączeniu Ryanair z Marsylią, możesz dostać się w nie za stosunkowo nieduże pieniądze. W grudniu i styczniu bilety do Marsylii zaczynają się już od 56 zł. Potem wystarczy wsiąść w autobus i dojechać do La Foux d’Allos (41 tras zjazdowych), Chabanon – Selonnet (40 km tras) czy Pra Loup (180 km na 39 trasach).

Alpy Orobie

Do ośrodków narciarskich w Alpach Orobie dostać można się lecąc z Krakowa do Mediolanu Bergamo. Do ceny biletu należy jednak również dodać minimum 50 euro za transfer między Bergamo a ośrodkiem narciarskim. Z Bergamo można też udać się w Dolomity (choć to nieco droższa wycieczka ze względu na większą odległość).

Eilat (Izrael)

Dla tych, którzy mają dość śniegu i mrozu, ciekawą propozycją może wydać się Izrael. Bilety do Eilat oferuje z Balic Ryanair, w cenie już od 34 zł w grudniu i 56 zł w styczniu. Powrotne bilety są nieznacznie droższe, ale już za 200 -250 zł można polecieć w obie strony. Pogoda w Eilat może nie wystarcza na kąpanie się w morzu, ale zdecydowanie pozwala odpocząć od kurtki.

Malta

Druga ciepła destynacja to Malta. Wprawdzie bez upałów i z odrobiną deszczu, ale różnica między Polską a Maltą w styczniu może być drastyczna. To przyjemna destynacja, która nie będzie nadmiernie kosztowna i pozwoli odpocząć od mrozu i śniegu.

Lizbona (Portugalia)

Ciepło i pięknie. Jeśli zamiast wypoczynku wolisz aktywne zwiedzanie, to koniecznie rozważ Lizbonę – nowy punkt na mapie krakowskich tanich połączeń. Lizbona to jedno z najchętniej ostatnio odwiedzanych miejsc. Niestety w sezonie mocno zatłoczona i droga, ale w okresie zimowym znacznie bardziej ekonomiczna i pozbawiona aż takich tłumów turystów. Na krótki rękawek wprawdzie jest za zimno, ale spokojnie wystarczy w styczniu lekka kurtka.

Przygotowanie do zimowej podróży

Jeśli zamierzasz jechać na narty i sprzęt brać ze sobą, sprawdź cenę transportu nart i butów. Czasem linie lotnicze oferują promocje na przewóz sprzętu sportowego – warto śledzić takie oferty, bo cena całego kosztu podróży, mimo korzystania z droższych linii lotniczych może być niższa.

Niezależnie od tego, czy planujesz zimowy wypad do kraju pokrytego śniegiem z zamiarem szusowania na nartach czy uciekasz przed zimnem do cieplejszego miejsca, zarezerwuj wcześniej parking przy lotnisku Balice. W sezonie na zimowe wyjazdy, zwłaszcza w okresie ferii czy świąt, parking przy lotnisku lepiej zarezerwować z wyprzedzeniem, bo może się okazać, że nie będzie dla Twojego samochodu miejsca! Pamiętaj również, by sprawdzić stan auta i zabezpieczyć go na dłuższy postój zimą.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ