Podróż samolotem jest obecnie coraz łatwiejsza. Opcje na tanie loty kwitną. Polacy coraz częściej poruszają się samolotami po kraju, traktując je jako „paradoksalnie” tańszą alternatywę by dostać się do stolicy. Warszawa jest zarówno punktem docelowym, jak i przejściowym dla dalszych podróży. Jeśli wybieramy się dalej i czeka nas po drodze sporo przesiadek to zgranie wszystkiego w czasie wymaga dokładności. W efekcie samolot staje się narzędziem dającym bezpieczny margines czasowy.

Nie ważne czym się jednak podróżuje ważne z czym.  Spakowanie się na przelot jest jednym z mniej „wesołych” momentów w życiu urlopowicza lub człowieka wybierającego się w delegację. Upchnięcie w bagażu najpotrzebniejszego na chwilę obecną kawałka życia do łatwych nie należy. Zabieranie ze sobą wielu toreb w przypadku podróży samolotem jest również zwyczajnie niemożliwe. Musi nam wystarczyć jedna torba do luku – z reguły torba na kółkach oraz bagaż podręczny. A ograniczenie do 25 kilogramów łącznie to wbrew pozorom nie jest dużo. Do tego dochodzi sam bagaż. Torba na kółkach to obecnie standard, w którego sprzedaży wyspecjalizowały się różne sklepu (bardzo dobry przykład można znaleźć tutaj: https://www.mojawalizka.pl/pol_m_Torby_Torby-na-kolkach-180.html), jednak torba torbie nie jest równa. Pakując bagaż trzeba mieć pewność, że przedmioty znajdujące się wewnątrz są adekwatnie zabezpieczone nie tylko przed uszkodzeniem, ale również przed kradzieżą.

Wielu podróżnych nagminnie popełnia ten sam błąd – kupują tanie torby podróżne, które zwyczajnie nie są w stanie sprostać podstawowym wymogom, poza gabarytowymi. Odpowiednia torba na kółkach to podstawa. Pamiętajmy, że na lotniskach podczas załadunku i rozładunku samolotu z naszymi pakunkami niekoniecznie obsługa będzie obchodzić się jak z jajkiem. Torba na kółkach musi wytrzymać przelot oraz pobyt. W momencie np. gdy jedno kółka zaczyna niedomagać bo torba została zbytnio „brutalnie” potraktowana na lotnisku, cała konstrukcja błyskawicznie staje się nieporęczna.  W okresie świątecznym w sklepach z pewnością pojawią się liczne przeceny na torby z kółkami. Warto w swoich wyborach kierować się więcej niż ceną.

Słabej jakości torba przetrwa zaledwie kilka lotów, gdzie ta dobrej jakości z powodzeniem będzie służyć przez lata. Fakt, że podróżujemy więcej niejako zobowiązuje. Lepiej zaopatrzyć się w odpowiedni rodzaj bagażu, który pozwoli nam cieszyć się z dotarcia do miejsca docelowego, a nie przez całą drogę walczyć z torbą i zastanawiać się czy coś co ze sobą zabraliśmy nie zostało uszkodzone.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ