Szwajcaria. Najciekawsze atrakcje turystyczne

Szwajcaria to nie tylko świetne zegarki, czekolada, sery i stoki narciarskie. Ten niewielki kraj zlokalizowany między Niemcami a Włochami ma do zaoferowania swoim gościom wspaniałe widoki oraz mnóstwo atrakcji turystycznych dla każdego

Region Jungfrau

Wizyta w Regionie Jungfrau to pozycja obowiązkowa dla miłośników górskich pejzaży. Położony jest w centrum Oberlandu, ciągnie się od masywu Jungfrau (z niem. Panna lub Dziewica) do Interlaken. Roztaczają się z niego fantastyczne widoki na ośnieżone szczyty Jungfrau, Monch i Eiger, oraz zielone, alpejskie doliny i łąki.

Zamek Chillon

Ta XI-wieczna budowla jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków Szwajcarii. Położona jest nad brzegiem Jeziora Genewskiego w centrum szwajcarskiej Riwiery.

Szwajcarski Park Narodowy

Jedyny park narodowy i zarazem największy rezerwat przyrody w Szwajcarii obejmuje ponad 170 kilometrów kwadratowych przestrzeni. Powstał w sierpniu 1914 roku, co czyni z niego najstarszy obecnie obszar chroniony na terenie Alp. Charakteryzuje się bardzo dużą obfitością gatunków fauny i flory. Wśród zwierząt zamieszkujących park należy wymienić między innymi niedźwiedzia brunatnego, rysia, świstaka, jelenia szlachetnego, lisa rudego, kozicę, zająca bielaka. Większość lasów parku to lasy iglaste – znajdziemy w nich między innymi sosnę limbę, modrzew europejski czy kosodrzewinę. Rocznie Szwajcarski Park Narodowy odwiedzany jest przez ponad 150 000 turystów.

Genewa

To wspaniałe, trzecie co do wielkości miasto Szwajcarii oferuje liczne atrakcje turystyczne i warte zobaczenia zabytki, w tym Katedrę św. Piotra, Kościół Saint-Germain, Audytorium Kalwina, czy Bazylikę Najświętszej Marii Panny. Miasto znajduje się nad brzegiem Jeziora Genewskiego i jest stolicą Kantonu Genewskiego. Zamieszkuje je blisko 1,3 miliona osób.

Matterhorn

Niezwykle charakterystyczny szczyt w Alpach, który koniecznie trzeba zobaczyć na własne oczy. Mimo, że Matterhorn liczy „zaledwie” 4478 m (najwyższy szczyt Alp, czyli Mont Blanc sięga wysokości 4810 metrów), to jest on bardzo dużym wyzwaniem dla alpinistów ze względu na trudną rzeźbę. U podnóża Matterhornu znajduje się miejscowość Zermatt, oferującej świetne trasy narciarskie

Sankt Gallen

Założone w 612 roku miasto jest siódmym co do wielkości ośrodkiem miejskim w Szwajcarii. Uwagę zwraca wspaniała, zabytkowa zabudowa.

Szybkie i wygodne kursy do Szwajcarii znajdziemy w ofercie firmy Sprint Bus.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ