Lato w mieście może oznaczać świetną zabawę nad wodą, zwłaszcza jeśli spędzasz je w Poznaniu. Miasto leży na Pojezierzu Wielkopolskim, co sprawia, że znajdują się w nim liczne naturalne zbiorniki wodne, a oprócz nich kilka atrakcyjnych jezior sztucznych. Przejrzyj ofertę hoteli w Poznaniu i wybierz taki, który najbardziej odpowiada Twoim preferencjom.

Poznańskie jeziora są coraz liczniej odwiedzane jako miejsca relaksu i aktywnego wypoczynku. Liczne kąpieliska, obecność ryb i dobre warunki do uprawiania sportów wodnych przyciągają tłumy Poznaniaków i turystów. Zarezerwuj nocleg w jednym z okolicznych hoteli i sprawdź, jakie rozrywki oferują poznańskie jeziora.

Zobacz hotele Poznań >>

Jezioro Maltańskie – aktywny wypoczynek nad jeziorem

Ten sztuczny zbiornik to jeden z najlepszych europejskich torów regatowych i wioślarskich. Niezależnie od pory roku jezioro maltańskie wraz z terenami rekreacyjnymi wokół zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Powierzchnia wokół jeziora ma prawie 5,5 km, co sprawia, że jest to świetne miejsce na treningi biegowe i rowerowe. W pobliżu znajduje się też całoroczny stok narciarski, tor do minigolfa i letni tor saneczkowy.

Jezioro Kierskie – kluby żeglarskie i raj dla wędkarzy

Największe poznańskie jezioro naturalne to miejsce, które docenią wielbiciele aktywnego wypoczynku oraz fani wędkarstwa. Strzeżone kąpielisko, wypożyczalnia sprzętu wodnego, bar oraz dostępność toalet sprawiają, że nad wodą można spędzić cały dzień. Dodatkowo nad Jeziorem Kierskim regularnie trenuje kilkanaście klubów żeglarskich. Jako jedno z najlepiej zarybianych jezior w Polsce jest także prawdziwą gratką dla wędkarzy.

Jezioro Rusałka – miejsce dla wędkarzy i fanów imprez sportowych

Podobnie jak Jezioro Maltańskie, również jest zbiornikiem sztucznym. Gęste zarybienie sprawia, że jest to jezioro bardzo licznie odwiedzane przez wędkarzy. Latem dostępne jest tam strzeżone kąpielisko, zaplecze gastronomiczne i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Odbywa się tu też wiele wydarzeń sportowo-rekreacyjnych, w tym Grand Prix Poznania w biegach przełajowych.

Jezioro Niepruszewskie – trawiasta plaża w Poznaniu

Nad wodą znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego, plac zabaw i siłownia zewnętrzna, miejsce na ognisko, boisko do siatkówki oraz stoły do ping-ponga. W przeciwieństwie do większości plaż w okolicy Poznania plaża nad jeziorem Niepruszewskim jest trawiasta, a nie piaszczysta.

Jezioro Strzeszyńskie – dla fanów jazzu i sztuki

Znajduje się około 10 km od centrum miasta. Przy strzeżonej plaży w Strzeszynku działa galeria sztuki i restauracja. W okolicy można pograć w koszykówkę i siatkówkę. Woda w tym zbiorniku uchodzi za najczystszą w Poznaniu. W okolicy plaży jest organizowany coroczny festiwal jazzowy – Enter Enea Festiwal, a także artystyczna galeria plenerowa.

Akwen w Owińskach – egzotyczne palmy

Na szczególną uwagę zasługuje też akwen w Owińskach stylizowany na egzotyczne kąpielisko. Dogodna infrastruktura sprawia, że można tam miło spędzić czas. Plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia sprzętu wodnego, długi pomost wypoczynkowy – a to wszystko w otoczeniu palm kokosowych!

Niezależnie od tego, czy przebywasz w Poznaniu służbowo, czy prywatnie, znajdziesz czas na chwilę wypoczynku nad wodą. Zatrzymaj się w miejscach zaproponowanych przez AccorHotels  i zrelaksuj się nad poznańskim jeziorem.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ