Jak zapobiegać dublowaniu się rezerwacji w hotelach?

0
1844

Współcześnie rezerwacje miejsc noclegowych wykonywane są nie tylko ręcznie, przez recepcję danego obiektu, ale także zdalnie, za pośrednictwem sieci. Integrując system rezerwacji online z klasycznym systemem rezerwacji hotelowych, minimalizuje się ryzyko dublowania rezerwacji, a tym samym unika się problemów związanych z bieżącą działalnością hotelu lub dowolnie innego obiektu noclegowego. Jak to zrobić? W jakie narzędzia warto się wyposażyć, by usprawnić działanie hotelu?

System informatyczny dla hotelu

system rezerwacji onlineNa rynku znaleźć można wiele specjalistycznych rozwiązań dedykowanych podmiotom świadczącym szeroko pojęte usługi noclegowe. Co warte podkreślenia, większość z nich dostępnych jest online, w związku z czym nie ma potrzeby zakupu oprogramowania i jego instalacji na sprzęcie firmowym. Wystarczy dostęp do Internetu i komputera, ewentualnie innego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę internetową. System rezerwacji online jest zwykle integralną częścią większego systemu informatycznego dedykowanego hotelom. Dzięki niemu istnieje możliwość ręcznego wpisywania rezerwacji do kalendarza przez obsługę/właściciela obiektu, a także samodzielnego rezerwowania noclegów przez klientów, za pośrednictwem strony internetowej obiektu zintegrowanej z takim systemem. Systemy rezerwacji internetowych pozwalają na bieżąco śledzić poziom obłożenia miejsc noclegowych i zapobiegają dublowaniu się rezerwacji składanych w sposób tradycyjny i internetowy – warunkiem jest korzystanie z jednego systemu zarówno przez klientów hotelu składających rezerwacje online, jak i przez obsługę hotelu, która takie rezerwacje wprowadza do systemu osobiście.

Dodatkowe korzyści systemów rezerwacji online

Poza uniemożliwieniem dublowania rezerwacji, nowoczesny system rezerwacji online wpływa również na zwiększenie wygody i przejrzystości zarządzania dostępnymi w hotelu miejscami noclegowymi. Z poziomu systemu można modyfikować ceny na poszczególne pokoje, wycofywać i wprowadzać pokoje do oferty, włączyć system automatycznego powiadamiania klientów o zbliżającym się terminie rezerwacji miejsca noclegowego czy sprawdzać aktualny status płatności dla każdego z wynajmowanych/rezerwowanych pokojów. Większość profesjonalnych systemów rezerwacji online dedykowanych obiektom hotelowym jest również zintegrowana z systemem bezpiecznych płatności internetowych. Dzięki temu klienci rezerwujący nocleg mogą od razu wpłacić zaliczkę lub dokonać płatności za nocleg z góry. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie cenione przez klientów, i niezwykle korzystne dla właścicieli hotelowego biznesu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ