słodycze z USA

Każdy ma własne preferencje i ulubione smaki, co nie stoi w sprzeczności z chęcią odkrywania zupełnie nowych produktów często pochodzących z odległych zakątków świata. Choć współczesne Stany Zjednoczone nie wydaje się nam już tak bardzo odległa, to jednak oryginalne słodycze z USA wciąż stanowią dla wielu osób pewną nowość. Które z nich wydają się najbardziej charakterystyczne, warte poświęcenia im więcej niż chwili uwagi?

Żelki Jelly Belly

To jeden z najbardziej charakterystycznych produktów rodem ze Stanów Zjednoczonych, obecnie dostępny również w Polsce, w dużej różnorodności smaków, również w formie cieszących się olbrzymią popularnością fasolek wszystkich smaków. Fasolki Jelly Belly o smakach przyjemnych i odpychających święcą triumfy podczas różnego rodzaju imprez towarzyskich, również tych organizowanych przez dorosłych. Żelki Jelly Belly to jedne z najpopularniejszych amerykańskich słodyczy. Wyróżnia je duża różnorodność smaków i niezwykle atrakcyjna forma – w zdecydowanej większości wyglądają jak niewielkie, kolorowe fasolki, w których wnętrzu mieści się aromatyczna, żelowa zawartość. Jak na słodycze z USA przystało, są one dostępne w olbrzymiej różnorodności smaków, nie tylko owocowych, ale i bardziej oryginalnych – o smaku wielu napojów gazowanych, popularnych deserów, a nawet popcornu.

Pianki Marshmallow

To kolejne, niezwykle charakterystyczne słodycze z USA, ściśle związane z amerykańską kulturą biwakowania – w wielu filmach możemy oglądać sceny ogrzewania pianek nad wolnym ogniem. Dzięki temu ich zewnętrza powłoka staje się twarda i chrupiąca, a środek płynny i niezwykle słodki. Oczywiście pianki Marshmallow można jeść również bezpośrednio z torebki. To słodycze lekkie, o elastycznej, nieco gumowatej konsystencji, najczęściej bardzo słodkie, pudrowe, dostępne w wielu różnych smakach. Jeśli chcesz skosztować oryginalnych słodyczy z Ameryki, pianki Marshmallow powinny znaleźć się na Twojej liście zakupów. Możesz jeść je od razu po wyjęciu z opakowania, ale oryginalny amerykański smak uzyskasz dopiero wówczas, gdy przypieczesz je nad ogniskiem – uważaj, by się nie oparzyć podczas jedzenia.

Oczywiście pianki czy charakterystyczne żelki nie wyczerpują listy oryginalnych smakołyków pochodzących zza oceanu, są zaledwie jej drobnym wycinkiem. Można do niej dopisać m.in. oryginalne amerykańskie czekolady, cieszące się dużą popularnością również w naszym kraju czekoladowe batony, chipsy i napoje gazowane. Na listę typowo amerykańskich smakołyków wpisać można także orzechowe kremy i klasyczne masła orzechowe.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ