last minute

Propozycje wyjazdów na wakacje 2021 obejmują zdecydowanie więcej krajów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. To dobra wiadomość dla tych, którzy marzą o wypoczynku zagranicznym – w promieniach słońca i z wieloma atrakcjami dla całej rodziny. W związku z tym, że sytuacja dość dynamicznie się zmienia, nie trzeba wcześniej rezerwować wycieczki, ale warto czekać na rzeczywiście kuszącą ofertę last minute.

Planowanie czy decyzja w ostatniej chwili?

Oczywiście nie wszystkim odpowiada last minute proponowane obecnie przez niemal każde biuro podróży. Jeżeli ktoś lubi mieć swój czas dokładnie zaplanowany od A do Z, to woli odpowiednio wcześniej mieć zabukowany wyjazd. Nie każdy też może liczyć na urlop w dogodnym dla siebie terminie, i to niejako od ręki.

Natomiast coraz więcej osób przekonuje się do tej formy podróżowania, jaką jest właśnie last minute. Korzyści z reguły okazują się duże. Przede wszystkim można zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ oferty last minute są pełnowartościowe, ale w znacznie niższej cenie. To zatem doskonały sposób na zwiedzenie ciekawych krajów w rzeczywiście korzystnej cenie.

Trzeba jednak przygotować się na pewną niewiadomą w kwestii kierunku. Może się okazać, że w wakacje 2021 nie będzie propozycji last minute do krajów, w których odbywają się mecze w ramach Mistrzostw Europy w piłce nożnej, ale np. wyłącznie do Egiptu lub Turcji. Trzeba zatem trzymać rękę na pulsie i nie nastawiać się na konkretne miejsce.

Udane polowanie na wakacje last minute

wakacje last minute

Po pierwsze – ważne, aby wybrać rzetelne biuro podróży. Takie, które gwarantuje wysoki standard obsługi i nie toczy się wobec niego żadne postępowanie upadłościowe. Po drugie – każdej ofercie należy dobrze się przyjrzeć. Propozycje last minute są dostępne nie tylko w okresie wakacyjnym, ale przez cały rok. Jednak trudno uznać za last minute promocję pojawiającą się w kwietniu na wyjazd sierpniowy. To oczywiste nadużycie hasła, ponieważ sama nazwa wskazuje, jaki charakter powinna mieć taka oferta. Dotyczy wyłącznie tych wyjazdów, które są dostępne w sprzedaży w okazyjnej cenie najwyżej na kilka dni przed terminem rozpoczęcia – często nawet dopiero na kilkadziesiąt godzin przed wylotem.

Ważne też, że najbardziej atrakcyjne promocje pojawiają się poza szczytem sezonu turystycznego. Wtedy zawsze mniej chętnych na wycieczki, więc warto szukać propozycji szczególnie w maju, wrześniu czy październiku. W wielu krajach jest wtedy naprawdę przyjemnie – ciepło, ale nie ma już tak uciążliwych upałów, a przede wszystkim zdecydowanie mniej turystów. To pozwala rzeczywiście dobrze wypocząć, a zarazem oszczędzić nie tylko na koszcie samego wyjazdu – w końcu ceny w znanych kurortach spadają poza sezonem.

Mnóstwo ofert last minute można znaleźć m.in. w ofercie ITAKI.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ