Pieniny często określa się mianem najpiękniejszych polskich gór, dlatego nawet krótki urlop w tym niezwykłym zakątku kraju pozwala wypocząć i zregenerować siły. Jeżeli lubi się aktywny wypoczynek, w Pieninach można nie tylko wędrować górskimi szlakami, ale i zdecydować się na spływ kajakiem po Dunajcu oraz wycieczkę rowerową Drogą Pienińską.

Wypoczynek dla aktywnych

Wypoczynek w Pieninach jest udany bez względu na to, jak długo trwa. Jeżeli ma się jedynie weekend na pobyt w tym wyjątkowym miejscu, warto dobrze rozplanować czas, by zobaczyć jak najwięcej. Rafting Dunajec pozwala poznać wyjątkową faunę i florę gór, jednak jest formą zwiedzania kierowaną do turystów, którzy nie chcą się zbytnio przemęczać. Osoby, które wolą aktywne formy spędzania czasu, będą bardziej zadowolone z kajaków na Dunajcu. Kajaki Dunajec odbywają się w towarzystwie wykwalifikowanego sternika, dlatego na kajakach mogą pływać nawet ci turyści, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z tym sportem.

Podczas raftingu na Dunajcu bądź w czasie spływu kajakami można zobaczyć malownicze krajobrazy, jakie wyrzeźbiła wartka rzeka pośród gór. Głęboki wąwóz, rzeka wijąca się niczym wstęga pomiędzy wierzchołkami masywów oraz dziewicze lasy Pienińskiego Parku Narodowego tworzą wymarzoną scenerię na wczasy w Pieninach. Spływ trwa około 3 godzin – mogą brać w nim udział dzieci. Więcej na temat spływów na Dunajcu można przeczytać na www.raftingpieniny.pl.

Jeżeli chce się zobaczyć jeszcze więcej, warto zdecydować się na przejazd Drogą Pienińską na rowerach. Aby zwiedzić wszystkie atrakcje na trasie, można jednego dnia wybrać spływ kajakiem, przenocować w www.willamagiera.pl i następnego dnia zdecydować się na wycieczkę rowerową. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się z przejażdżki w umiarkowanym tempie i możliwości urządzenia wielu postojów na trasie. Jeśli ma się mniej czasu, jednego dnia można wybrać się na kajaki Dunajec i od razu wrócić Drogą Pienińską na rowerach.

Pieniny noclegi również poza sezonem

W niektórych częściach kraju znalezienie noclegu poza sezonem jest trudne – część kwater jest dostępna dla turystów jedynie latem. W Pieninach taki problem nie występuje. Jeżeli chce się wypocząć aktywnie jesienią lub wiosną, pensjonaty, hotele i prywatne pokoje czekają na odwiedzających. Na rafting lub kajaki można się zatem wybrać nawet w kwietniu lub październiku – zwłaszcza, że Pieniny cechują się najłagodniejszym klimatem spośród wszystkich gór w Polsce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ