Ciekawe miejsca we Wrocławiu. Co koniecznie trzeba zobaczyć?

Wrocław to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast Polski. Ogromna liczba zabytków oraz niezwykły klimat tego miejsca sprawiają, że nie sposób jest się w nim nudzić. O tym co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wizyty we Wrocławiu możecie przeczytać w naszym artykule.

Rynek Główny

Wrocław, oprócz tego, że jest jednym z najpiękniejszych, to na dodatek jest także jednym z najstarszych polskich miast. Z tego względu, po przyjeździe do miasta, koniecznie trzeba się udać na Rynek Główny, na którym można podziwiać przepiękne, zabytkowe kamienice, m.in. Pod Zieloną Dynią, Pod Siedmioma Elektorami czy Pod Złotym Dzbanem. Na Rynku można również obejrzeć zabytkowy, pochodzący z XIII wieku Ratusz, który posiada charakterystyczną wieżę z zegarem astronomicznym oraz wiele bardzo oryginalnych elementów dekoracyjnych. Warte uwagi są także znajdujące się w pobliżu Rynku, dwa budynki, które potocznie nazywa się „Jasiem i Małgosią”. Między nimi znajduje się charakterystyczna brama barokowa.

Wrocławskie krasnale

Spacer po Rynku, podobnie jak po innych częściach miasta, umilą nam małe krasnale. W tej chwili w mieście znajduje się ich już prawie 300, a liczba ta cały czas rośnie. Pierwsze krasnale pojawiły się we Wrocławiu w latach 80. XX wieku, jako malunki na ścianach, i były dziełem Pomarańczowej Alternatywy – zainicjowanej przez Studencki Komitet Solidarności oraz Ruch Nowej Kultury antykomunistycznej grupy happeningowej. Dziś krasnale stawiane są jednak nie w ramach protestu, a z inicjatywy osób prywatnych oraz firm. Zachęcamy do tego, aby w trakcie zwiedzania miasta, spróbować odkryć ich, jak najwięcej. Niektóre bowiem są naprawdę oryginalne.

Wrocławskie ZOO i Hala Stulecia

Wśród tysięcy turystów, którzy każdego roku odwiedzają Wrocław bardzo popularnym kierunkiem zwiedzania jest także wrocławskie ZOO, które jest najstarszym i jednym z największych ogrodów zoologicznych w Polsce. Na terenie ZOO możemy podziwiać przedstawicieli ponad 1100 gatunków zwierząt! To właśnie tu powstawał kultowy już program tv „Z kamerą wśród zwierząt”. W ogrodzie znajdziemy m.in. nowoczesne fokarium, słoniarnię, dom dużych drapieżników oraz najnowszą atrakcję oraz dumę wrocławskiego ZOO, otwarte pod koniec 2014 roku, nowoczesne Afrykarium, w którym zwiedzający mają okazję obejrzeć ekosystemy wodne i lądowe Afryki.

Obok ogrodu zoologicznego znajduje się również wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO Hala Stulecia. Jest to posiadająca imponujące rozmiary, jedna z pierwszych na świecie, konstrukcja żelbetonowa. Wzniesiona na początku XX wieku w stylu ekspresjonistycznym hala jest miejscem organizacji wielu imprez kulturalnych, jednak jest także udostępniona zwiedzającym. Obok Hali znajdują się warte zobaczenia Pergole z przepiękną Fontanną Multimedialną oraz Ogród Japoński.

Odpowiedni nocleg

Oprócz wskazanych wyżej atrakcji, we Wrocławiu znajduje się również wiele innych wartych zobaczenia miejsc, m.in. Panorama Racławicka czy Ostrów Tumski. Jednak żeby nie mieć problemów z komunikacją po mieście, warto jest wybrać odpowiedni hotel, który będzie naszą bazą wypadową. Bardzo dobrym miejscem są okolice wrocławskiej obwodnicy, która pozwala na bardzo łatwą komunikację z resztą miasta. Takim miejscem jest np. kameralny Hotel Sleep, który swoim gościom oferuje aż 25 wygodnych pokoi. Hotel znajduje się jedynie 7 km od ścisłego Centrum miasta, dzięki czemu z łatwością można się z niego dostać do każdego punktu.

Materiał promocyjny.

[Głosów:4    Średnia:3.8/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ