Agroturystyka z dzieckiem

Obecnie wraca moda na tak zwane wczasy pod gruszą. Turyści często zamiast obierać kurs za granicę, szukają spokojnego azylu na polskiej wsi. Ale agroturystyka to nie tylko zwykły wyjazd na wieś, z którego korzystają zazwyczaj mieszkańcy miast. To znacznie więcej niż przebywanie na łonie natury. Współczesny turysta chce nie tylko poleżeć na leżaku, ale aktywnie spędzić czas. Taką formę wypoczynku coraz częściej wybierają rodzice z małymi dziećmi.

Przytulny dom na wsi z kilkoma pokojami i duża przestrzeń, gdzie dzieci mogą do woli biegać i bawić się, korzystając z uroków lata, dodatkowo ogród, sad, pyszne domowe jedzenie, pola uprawne i zwierzęta gospodarskie – oto czego szuka turysta w gospodarstwie agroturystycznym. Dodatkowo bliski kontakt z gospodarzami, poznanie ich historii i zwyczajów, zwłaszcza jeśli przebiega w rodzinnej, serdecznej atmosferze, pozostanie na długo w pamięci.

Wiele gospodarstw decyduje się na specjalizację, czyli skupiają się na konkretnym kliencie i to jemu dedykują udogodnienia w domu oraz wszelkie atrakcje, np. gospodarstwa dla rodzin z dziećmi. Gospodarze starają się zapewnić moc atrakcji przede wszystkim dla najmłodszych –  rano dzieci razem z gospodarzem wyprowadzają zwierzęta na łąkę, potem bawią się razem z animatorką, po południu mogą pracować z gospodarzem – sprowadzają zwierzęta, karmią, doją i szukają jaj. Oczywiście nie zapomina się o rodzicach – obowiązkowo ognisko i pieczenie kiełbasek, wędkowanie, wycieczki piesze lub rowerowe, przejażdżki bryczką, kort tenisowy,a nawet masaże. To oczywiście tylko nieliczne atrakcje. Poza tym warto sprawdzić czy gospodarstwo oferuje domowe posiłki. Agroturystyka z wyżywieniem ekologicznym opartym na tradycyjnych recepturach, swojskich przetworach, owocach i warzywach z przydomowego ogródka to dodatkowe atuty miejsca planowanego wypoczynku.

Agroturystyka to wspaniała możliwość aktywnego wypoczynku w gronie rodziny. Jeżeli lubisz bliskość natury, domowe obiady, chcesz aby twoje dzieci zobaczyły jak na żywo wyglądają zwierzęta w wiejskiej zagrodzie – to miejsce jest dla Ciebie i Twojej rodziny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ