Top 3 niezawodnych walizek dla miłośników dalekich podróży

Coraz więcej osób kocha dalekie podróży, wszak nie warto marnować życia na siedzenie przed telewizorem. Obecnie modne są wyjazdy nie tylko w znane miejsca Europy, czy Ameryki, ale przede wszystkim w zakątki zdecydowanie mniej znane, które zachwycają pięknem, a jednocześnie nie ma tam zbyt wielu turystów. Jednak wybierając się na wycieczkę warto znaleźć odpowiednią walizkę, która pomieści najpotrzebniejsze rzeczy. Na pewno absolutnym must have jest walizka kabinowa. W dzisiejszym poradniku przedstawimy wam jeszcze inne rodzaje walizek, które są świetnym wyborem.

Zawsze i wszędzie walizka kabinowa potrzebna ci będzie

Wszyscy miłośnicy dalekich podróży powinni wiedzieć jak ważny jest wybór odpowiedniej walizki. Oczywiście podróżując samolotem należy znaleźć odpowiednią walizkę kabinową od Solier.pl. Pomieści ona najpotrzebniejsze rzeczy, a jednocześnie warto wiedzieć, że doświadczeni globtroterzy pomieszczą w niej wszystko co niezbędne. Wszak należy zabrać ze sobą tylko tyle to, z czego będziemy korzystać. Oferta walizek kabinowych jest bardzo szeroka. Jednak tutaj warto wiedzieć, że nie trzeba na nie wydawać dużych pieniędzy, szczególnie że nie są one narażone na uszkodzenia tak jak te, które znajdują się w luku bagażowym. Jednak jak mówi przysłowie „przezorny zawsze ubezpieczony”, więc na wypadek, gdyby pogoda nie dopisywała warto wybrać także model z twardszego materiału, który nie przemaka. Przed każdym wylotem oczywiście należy sprawdzić dozwolone wymiary walizek kabinowych, gdyż zdarza się, że w różnych liniach lotniczych są zróżnicowane.

Tania, trwała i niezawodna – walizka z ABS

Jeżeli Twoja podróż będzie trwała minimum tydzień, to oczywiście walizka kabinowa nie pomieści wszystkich najważniejszych rzeczy. Wtedy należy wybrać model zdecydowanie większy. Otóż również tutaj rodzajów jest całkiem sporo. Jednak naszym zdaniem walizka z tworzywa materiałowego nie jest najlepszym wyborem. Przede wszystkim jest mało odporna na uszkodzenia mechaniczne, a ponadto może przemakać. Walizki ze skóry naturalnej też łatwo uszkodzić,a ponadto są bardzo drogie. Zatem, gdy szukasz ekonomicznego rozwiązania i jednocześnie trwałości to koniecznie wybierz model wykonany z ABS. Jest on tani, a jednocześnie naprawdę niezawodny. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, z jakiego tworzywa wykonane są kółka. Tutaj oczywiście wybór może być tylko jeden, czyli kółka kauczukowe. Przede wszystkim są ciche i jednocześnie łatwiej pokonują przeszkody.

Coś luksusowego i wyjątkowo odpornego

Walizki z ABS mają jedną malutką wadę, otóż pod wpływem ciężaru mogą pęknąć. Ale bądźmy szczerzy dotyczy to tylko sytuacji, gdy spadłby na nie duży ciężar. Zatem to mało prawdopodobne. Bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne są te wykonane z poliwęglanu. Kolejną zaletą jest też niska waga. Jednak i to rozwiązanie nie jest pozbawione wad. Otóż w tym przypadku jest to wysoka cena.

O kółkach słów kilka

Dobrej jakości walizki wyposażone są w dobrej jakości kółka. Jednak i tutaj należy zastanowić się, czy wybrać modele z dwoma, czy czterema. Bo wiadomo, że walizka bez kółek jest reliktem przeszłości zatem tego tematu nie ma co poruszać. Zarówno walizka z dwoma kołami, jak i czterema ma swoje zalety, ale tutaj najbardziej należy wziąć pod uwagę to, po jakim terenie będziesz się przemieszczać. Otóż ta pierwsza opcja sprawdza się najlepiej na nierównym podłożu, gdzie występują np. nierówne krawężniki. Łatwiej ją także prowadzić po nierównym asfalcie. Z kolei opcja czterokołowa to wybór dla tych, którzy wolą prowadzić walizkę obok nogi. To najlepszy wybór na równym terenie, bez nagłych spadów. Taką walizkę można też prowadzić bokiem, przez co zajmuje miej miejsca np. gdy podróżujesz też pociągiem.

Przedstawiliśmy wam naszym zdaniem najlepsze walizki do dalekich podróży. Oczywiście pamiętajcie, by zawsze pakować tylko to, co niezbędne. Jeżeli wybieracie się w mniej znane rejony świata to przed podróżom sprawdźcie przepisy obowiązujące w danym kraju. Np. do Arabii Saudyjskiej nie można wwozić żadnych lekarstw. Ponadto pamiętajcie też o zalecanych szczepieniach. Warto jeszcze wykupić ubezpieczenie podróżnych, co pozwoli uniknąć problemów w razie niespodziewanego zdarzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ