Tanie loty do Australii - od czego zależy cena biletu lotniczego do Australii?

Loty międzykontynentalne zawsze sporo kosztują, nic więc dziwnego, że każdy stara się znaleźć je w promocyjnych cenach. To dotyczy nie tylko takich krajów jak USA czy Kanada, gdzie faktycznie często można kupić bilety w atrakcyjnych cenach. Drożej jest podróżując w drugim kierunku, czyli do Australii. Od czego więc zależą koszty połączeń na najmniejszy kontynent na świecie?

Bilety do Australii – od czego zależą ceny?

Australia to zarówno państwo, jak i kontynent, położona jest na południowej półkuli ziemskiej. Odległość od Polski wynosi przeszło 13 tysięcy kilometrów. Nic więc dziwnego, że lot na takiej trasie musi kosztować. Podróż odbywa się z jedną, a czasami nawet z kilkoma przesiadkami lub lądowaniem międzykontynentalnym. Czas trwania takiego lotu, w zależności od przystanków, waha się między 25 a nawet 45 godzinami. Warto wiedzieć, że im więcej przesiadek – tym tańszy bilet do Australii.

 
Ceny uzależnione są też od miasta, w którym się ląduje. Tańsze są bilety do Perth lub Melbourne, droższe natomiast do Albury czy Kingscote.

 
Tanie loty do Australii – czy to możliwe?

Połączenia w atrakcyjnych cenach można znaleźć właściwie do każdego zakątka na Ziemi, w tym też do Australii. Należy jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań, ponieważ tanie loty do Australii wiążą się głównie z odpowiednim wyborem linii lotniczej (www.esky.pl). Większość połączeń z Polski realizowanych jest przez Emirates Airlines i Singapore Airlines i to właśnie na nich należy się skupić. Chociaż średnie ceny biletów w obie strony to wydatek rzędu 4,4 – 5 tysięcy złotych, można znaleźć je w promocyjnych cenach. Najtańsze loty do Australii są od marca do maja oraz od sierpnia do października. Wówczas za bilety należy zapłacić nieco ponad 3 tysiące.

 
Nie brakuje też promocji organizowanych przez niektóre linie lotnicze. Wtedy za bilety można zapłacić nawet mniej niż 2 tysiące. Trzeba jednak trzymać rękę na pulsie i sprawdzać, na jakich kierunkach konkretne linie lotnicze organizują promocje. W przypadku lotów do Australii opłaca się sprawdzać ofertę Qatar Airlines.

 
Kiedy kupować bilety do Australii?

W większości przypadków, kiedy szuka się tanich połączeń, kupowanie biletów ze sporym wyprzedzeniem ma ogromne znaczenie. Jeżeli natomiast chodzi o Australię, niewiele to daje, chociaż nie można stwierdzić, że nic. Planując jednak tak odległą podróż zazwyczaj robi się to z wyprzedzeniem. W dodatku trzeba starać się o specjalną wizę jadąc do Australii, co na szczęście nie jest dużym problemem.

 
Koszty podróży do Australii

Nie tylko bilety do Australii mogą być kosztowne. Jest to dosyć drogi kraj dla turystów. Niskich cen raczej nie znajdzie się szukając noclegów. Drogie są miejsca noclegowe w hotelach, a nawet hostelach. Dużo tańszą opcją są popularne w Australii campingi. Należy też liczyć się ze sporymi kosztami żywności, szczególnie w restauracjach. Co do płatności w tym kraju, warto wiedzieć, że polskie karty debetowe najczęściej nie działają. Płacić można za to wypukłymi kartami kredytowymi, a bankomatów w australijskich miastach nie brakuje.

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ