Wypoczynek i wczasy we Władysławowie

Malowniczo zlokalizowane na północy Polski, Władysławowo jest jednym z bardzo atrakcyjnych miast, kojarzonym głównie z turystyką oraz znajdującym się tu portem. Niewielka, ale rozbudowana i przemyślana pod względem architektonicznym miejscowość zachęca do odwiedzin o każdej porze roku. Można spędzić tu wczasy lub wakacje. Stanowi miejsce idealne do spokojnego wypoczynku, przy okazji dostarczając wrażeń płynących np. z podziwiania lokalnej architektury.

Położenie Władysławowa

Władysławowo mieści się w obszarze województwa pomorskiego. Z powodu położenia nad Morzem Bałtyckim zlokalizowany tu został znany port morski, czynny od XVI wieku. Miejscowość nie jest duża, jej powierzchnia wynosi jedynie 12,59 km², ale region jest znacznie zróżnicowany pod względem krajobrazowym. Stykają się tu krainy geograficzne takie jak Pobrzeże Kaszubskie oraz Pobrzeże Gdańskie.

Walory Władysławowa

Turyści, którzy myślą o wypoczynku we Władysławowie, biorą pod uwagę nie tylko dostępne atrakcje, ale także klimat i piękną okolicę. Jest to miejscowość spełniająca wiele oczekiwań osób uwielbiających pobyt nad morzem, i to o każdej porze roku. Mimo niewielkiej powierzchni i sporego zainteresowania, można we Władysławowie znaleźć ciche, spokojne zakątki z daleka od gwaru i tłumów. Warto wspomnieć też świeżym powietrzu i wszechobecnej zieleni. Sąsiedztwo morza sprawia, że wypoczynek w mieście pomaga pod względem zdrowotnym osobom cierpiącym na choroby układu oddechowego, jest też korzystny dla wszystkich, którzy żyją w wielkomiejskim zaduchu.

Lokalne atrakcje Władysławowa

W zwiedzaniu atrakcji Władysławowa pomóc może znajomość historii miasta, choć większość zabytków to obiekty dość młode. Osoby, które lubią wiedzieć co nieco o przeszłości miejsca, które odwiedzają, mogą sięgnąć np. do publikacji mówiących o kulturze kaszubskiej, od dawna rozwiniętej w tym regionie. Jeśli chodzi o zabytki warte obejrzenia, należy choćby z zewnątrz rzucić okiem na jedne z najstarszych w mieście, zachowane w dobrym stanie budynki: dom należący niegdyś do generała Hallera oraz dom nieznanego właściciela wzniesiony na początku XX wieku, położony przy ul. Merkleina. Jednym z innych zarejestrowanych zabytków Władysławowa jest kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Walory zabytkowe ma też urząd miejski Władysławowa, czyli tzw. „Dom Rybaka” – dawny hotel. Miłośnicy historii mogą zapoznać się z pomnikami żołnierzy i męczenników oraz zajrzeć na lokalny cmentarz.

Poza zwiedzaniem i podziwianiem ech przeszłości, we Władysławowie można również uprawiać aktywny wypoczynek. Istnieje możliwość spędzenia przyjemnego czasu nad morzem, w obrębie jednego z dostępnych pięciu kąpielisk. Dość blisko znajduje się Nadmorski Park Krajobrazowy, dokąd można wybrać się na pieszą wędrówkę. Z mniej znanych atrakcji ciekawy jest chociażby młyn widokowy. Podczas wypoczynku z dziećmi warto zaprowadzić je z kolei do Ocean Parku z modelami zwierząt. Starsza młodzież ucieszy się z wizyty w parku linowym.

Baza noclegowa Władysławowa

Jak przystało na miejscowość rozbudowaną pod względem turystycznym, we Władysławowie nie brakuje różnego rodzaju obiektów noclegowych. Baza noclegowa we Władysławowie jest duża. Dostępne są pokoje w ponad trzydziestu hotelach, liczne kwatery prywatne, wolnostojące domki czy też pensjonaty. Wybierając się do Władysławowa, najlepiej jest sprawdzić, gdzie można znaleźć wolne miejsca i jakie opinie ma dany obiekt, np. w internecie.

Podsumowując, Władysławowo jest ciekawą miejscowością turystyczną położoną nad Morzem Bałtyckim – wypoczynek tutaj musi być udany. Łatwo zróżnicować aktywności na te spokojniejsze i wymagające pewnego wysiłku. Ważną kwestię znalezienia odpowiedniego noclegu znaleźć można w serwisie Przymorzu.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ