W Polsce wycieczki na Bali cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem, dlatego też warto dowiedzieć się, co warto tam zwiedzić. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja zarówno dla początkujących, jak i również dla doświadczonych podróżników, którzy wybierają się na Bali i nie chcą przegapić żadnej atrakcji.

Tajemnicze Seminyak

Wszystkie wycieczki na Bali powinny rozpocząć się od zwiedzania Seminyak, które zaskoczy nie tylko wyrafinowanym jedzeniem, ale również wspaniałymi krajobrazami. W wolnej chwili koniecznie należy wybrać się na Beach club Potato Head. Magiczne kluby na plaży są doskonałą propozycją przede wszystkim dla tych osób, które preferują aktywny wypoczynek i dobrą zabawę do późnego rana.

Co warto zwiedzić?

Każdy kto odwiedza Bali powinien zwiedzić przepiękne ogrody Tirta Gangga. Jest to obowiązkowy punkt każdej wycieczki. Pałac wodny z bujną roślinnością, wspaniałymi rzeźbami bóstw i zwierzątkami. Jest to idealne miejsce przede wszystkim dla miłośników fotografii. W wolnej chwili warto zwiedzić także niesamowitą świątynię Pura Tirta Empul, która skrywa bardzo wiele sekretów. Warto wspomnieć o tym, że Pura Tirta Empul zbudowana została na świętych źródłach i sporo wiernych przybywa tutaj, aby zażywać kąpieli rytualnych. Warto wypożyczyć skuter i wyruszyć w krótką podróż. Godny uwagi jest także Wodospad Sekumpul, Wodospad Gitgit, Pura Kehen, Goa Gajah (Elefant Cave) i Lovina.

Świątynia Pura Besakih

Praktycznie wszystkie wycieczki do Bali mają w swoim programie zwiedzanie świątyni Pura Besakih, czyli przepięknego kompleksu z niesamowitym widokiem na Wulkan Agung. Pura Besakih to przepiękne, mistyczne miejsce, które zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych i najbardziej wymagających podróżników. Jest to również idealne miejsce dla osób, które chcą kupić pamiątki dla rodziny i znajomych. Uważać należy jedynie na naciągaczy. Bali to przepiękna rajska wyspa na której można odpocząć od pracy, zrelaksować się i naładować swoje baterie na kolejne dni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ