weekend
fot: pixabay.com

Coraz więcej Polaków decyduje się na spędzenie weekendu w najbliżej okolicy, tylko niewielki procent naszych rodaków wybiera podróże zagraniczne, których również sporo można odnaleźć w ofercie komercyjnych biur podróży.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/pomysl-na-weekend-w-polsce/

A więc, czy w weekend  w Polsce to faktyczne dobra opcja i jeżeli tak, to gdzie się wybrać aby był to ciekawie spędzony czas.

Przygotowania

Najlepiej zacząć przygotowanie do takiego weeknedu, co najmniej tydzień wcześniej, warto przejrzeć fora internetowe, oraz grupy na popularnych portalach społecznościowych, które pozwolą nam rozeznać się w okolicy, która szczególnie nas interesuje.

Jak wspomniałem na wstępie, najprostsze rozwiązania są najlepsze. Jeżeli by zapytać naszych rodziców a może i dziadków, gdzie spędzali zazwyczaj piękne weekendy wakacyjne ale gdzie udawali się z rodziną bliski na wyjazdy wakacyjne, zapewne znaczna większość poleciła by nam miejsca tak naprawdę w promieniu 100 km od miejsca zamieszania. Działo się tak dla tego, że ówczesne budżety wyjazdowe były znacznie skromniejsze niż obecnie, gorzej też było z dojazdem i przemierzanie znacznych odległości sprawiało spory kłopot.

Obecnie kierując się zasadą, cudze chwalicie swego nie znacie, może się okazać, że miejsca nie jako w naszym sąsiedztwie nadal oferują wspaniałe atrakcje, a co więcej, może się okazać jak mało o tych miejscach wiemy. Może to być np. piękne jezioro, cudowna stadnina koni w środku lasu, albo rzeka nad którą jeździło się z rodzicami w upalne lipcowe weekendy.

Miasto czy wieś – o to jest pytanie

Poza całą naturą, którą możemy napotkać tuż za zakrętem mamy również bogatą ofertę miejską zaczynając od dawki kultury, a kończąc na nieziemskich doznaniach kulinarnych jakie również możemy wpisać na mapę naszych poszukiwań. Oferta miejska na weekend często jest też bardzo przystępna cenowo,  szczególnie jeżeli to my sami przygotujmy  wszystko od A do Z.

Wystarczy chwila planowania, kartka  i długopis aby wypisać, co faktycznie będzie nam niezbędne a co zapewne nie zostanie wykorzystane.

Przeczytaj też: http://sekundaminuta.pl/pomysl-na-weekend-w-polsce/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ