Val di Sole dla całej rodziny

Rodzinne wyjazdy na narty mogą być niezapomnianą przygodą dla wszystkich jej członków. Pozwalają cieszyć się wspólnie spędzonym czasem, ciekawą aktywnością, a także doskonałą rozrywką. Świetnym pomysłem może być w tym przypadku wybór włoskiego regionu Val di Sole. Poznaj bliżej jego największe zalety.

Znany region narciarski

Włoskie Alpy słyną z wielu ciekawych ośrodków narciarskich i doskonale przygotowanych tras. Val di Sole, czyli Dolina Słońca, należy wśród nich do najbardziej cenionych i znanych. Wszystko dlatego, że jest wyjątkowo malowniczym zakątkiem w Alpach, położonym tuż obok Południowego Tyrolu, w zachodniej części Trentino.

Val di Sole znane jest ze swoich niezwykłych widoków, które zapierają dech w piersiach zarówno narciarzom, jak i spacerowiczom. Co więcej, region ten odznacza się doskonałymi warunkami narciarskimi. Charakteryzują go bardzo wysokie opady śniegu, które pozwalają cieszyć się sportową aktywnością już od jesieni, a ukończyć sezon późną wiosną. Dodatkowo, miejsce to, zgodnie ze swoją nazwą, odznacza się wysoką liczbą słonecznych dni, gwarantujących piękna pogodę na zjazdy.

Do Val di Sole warto wybrać się więc o każdej porze. Zarówno na początku, w środku, jak i na koniec sezonu jest to malownicze miejsce, w którym każdy będzie mógł nacieszyć się jazdą adekwatna do swojego poziomu zaawansowania.

Trasy dla wszystkich

Duża liczba kurierów narciarskich i doskonale przygotowane trasy to podstawa popularności Val di Sole. W regionie tym znajdziesz dla siebie między innymi takie miejsca jak Forgalida i Marilleva. Przebiega przez nie wspólna trasa Madonna di Camiglio, która umożliwia swobodne przemieszczanie się pomiędzy nimi i gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Cały region to blisko 400 kilometrów ciekawych tras narciarskich, które mają różnorodne poziomy zaawansowania. Dzięki temu zarówno początkujący, jak i najbardziej zaawansowani znajdą w tej okolicy coś odpowiedniego dla siebie. W efekcie, wybierając się tutaj z całą rodziną, możesz być pewien, że nikt nie będzie się nudził.

Atrakcje dla całej rodziny

Wybierając się do włoskiej Doliny Słońca z całą rodziną, możesz liczyć na to, iż każdy nauczy się tutaj jeździć. W regionie funkcjonuje bowiem oddział polskiej szkoły Rossignol-Academy,  gwarantującej naukę zarówno dla dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

Doskonale ośrodki, w których będziecie mogli mieszkać, oferują także dodatkowe atrakcje dla całej rodziny. Może to być udział w okolicznych eventów i imprezach, ale  także gry i zabawy dla najmłodszych. Dzięki temu będą one bezpiecznie odpoczywać pod okiem wyspecjalizowanych opiekunów, podczas gdy rodzice będą mieć czas na jazdę na nartach. Oprócz tego maluchy mogą wziąć udział w zajęciach przedszkola narciarskiego, co spełni ich marzenie o pójściu w ślady mamy i taty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ