z kim spędzić wakacje

Wakacje to czas, kiedy powinniśmy wypocząć i zrelaksować się. Dobrze, gdy towarzyszą nam bliscy. Nie zawsze jednak potrzeby nasze i naszych towarzyszy podróży są takie same. Jak zaplanować wyjazd z bliskimi, aby wypoczynek był udany i nie doszło podczas niego do kłótni?

Odmienne wizje wypoczynku

Bardzo często problemy podczas wyjazdów wakacyjnych w grupie czy jako para biorą się z odmiennych wyobrażeń. Nawet jeśli teoretycznie uczestnicy zgadzają się co do większości punktów programu, może się okazać, że stoją za tym zupełnie odmienne wyobrażenia, których nie werbalizują. Najczęściej pogodzenie do pewnego stopnia tych wizji i znalezienie czegoś, co pasuje wszystkim jest możliwe, ale wymaga szczerej rozmowy. Bez tego niewielkie nieporozumienia mogą wywołać kłótnię.

Wakacje z kolegami z pracy

Nie zawsze dobrym wyjściem są wyjazdy z kolegami z pracy. Oczywiście, jeśli mamy w firmie przyjaciół, to warto jechać z nimi na urlop. Jeśli jednak relacje w pracy są sztywne, czysto formalne, wypoczęcie na urlopie ze współpracownikami będzie trudne. Zamiast poczuć odrobinę luzu i zrelaksować się, będziemy ciągle spinać się, wkładać maski, kontrolować i zastanawiać się, jaki wpływ będzie miał ten wyjazd na relacje w pracy po powrocie.

Jak prawdziwie wypocząć podczas urlopu?

Przede wszystkim ważne jest, by jasno rozgraniczyć czas wypoczynku i czas pracy. Na urlopie nie zerkajmy co chwila do laptopa, by sprawdzić firmową pocztę. Warto jest wziąć dłuższy urlop jednorazowo niż kilka krótkich, podczas których nie zdążymy zapomnieć o pracy.

Na wyjeździe warto działać spontanicznie. Nie ma sensu psuć sobie wypoczynku zbyt wyidealizowanymi wyobrażeniami, zamiast tego lepiej szaleć, bawić się i być otwartym na różne możliwości. Naprawdę to, że hotel jest brzydszy od jego zdjęcia w folderze, nie oznacza, że powinno nam to popsuć zabawę. Warto również tak zaplanować urlop, by nie musieć pędzić z lotniska prosto do pracy – przyda się nam przynajmniej dzień czy dwa, by rozpakować się i złapać oddech po podróży.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ