Domki letniskowe w Jastrzębiej Górze nad morzem

Coroczny dylemat wyboru kierunku urlopowego może rozwiązać wizyta w internecie na jednej ze stron oferujących domki nad morzem. Nasze morze oferuje czyste plaże i funkcjonalną bazę hotelową. Dobrze zorganizowana gastronomię gwarantująca zadowolenie z obsługi i wrażenia dla podniebienia. Tegoroczny urlop warto zaplanować nad Bałtykiem w jednej z uroczych miejscowości polskiego wybrzeża.

Północne rubieże

Jastrzębia Góra jest najbardziej wysuniętą na północ miejscowością polski nad Bałtykiem. W języku Kaszubów nazywana jest Pilëce. Miejscowość położona jest w województwie pomorskim, powiecie puckim, gminie Władysławowo. Przez pewien czas swej historii była jego częścią. W okresie letnim Jastrzębia Góra zmienia się w prawdziwy nadmorski kurort z trzema dużymi plażami.

Zaplecze hotelowe

Jednym z polecanych od zawsze modelem oferty dla turystów indywidualnych i zorganizowanych grup o sporej rozpiętości ilościowej jest sieć prywatnych i zrzeszonych oferentów domków. Wygodne letniskowe domki w Jastrzębiej Górze nad Bałtykiem oferowane są turystom w okresie letnim i w odcinkach czasu przed i po sezonie.

Są dwa podstawowe typy organizacji zaplecza. Występują one jako pojedyncze zabudowania położone na wydzielonym terenie, należące do części majątku prywatnych właścicieli. Drugim sposobem oferowanym letnikom są ośrodki grupujące domki o różnych rozmiarach położone na znacznym terenie pośród lasów nadmorskich.

Oba sposoby na prezentowanie oferty mają swoje dobre strony. W pierwszym wypadku turyści mają do dyspozycji i na własność na okres przebywania całą posiadłość. Teren jest ogrodzony i gwarantuje spokój, a jeśli tego potrzeba nawet odosobnienie. Nie ma konieczności bliskich kontaktów ze współużytkownikami.

Drugi ze sposobów oferuje więcej miejsca w przestrzeni wspólnej. Ośrodki wypoczynkowe z domkami zajmują często kilka hektarów powierzchni lasu.

Polecane miejsce dla…

Wszyscy, którzy chcą odpocząć, jednak miła im jest atmosfera gwarnego miejsca tętniącego życiem, powinni zdecydować się na przyjazd do Jastrzębiej Góry i wynajęcie domku nieopodal morza. Być może w jednym z licznych ośrodków wypoczynkowych zapewniających stałą ofertę zakwaterowania.

Ceny w Jastrzębiej Górze

Domki letniskowe mają zdecydowaną przewagę nad pozostałymi możliwościami zakwaterowania. Oferują niewygórowane ceny. Zdecydowanie wygodne i tanie domki nad Morzem Bałtyckim można znaleźć w Jastrzębiej Górze. Ceny za jedną osobę można wynegocjować już od kilkunastu złotych za dobę. Jest to niewątpliwa zaleta tego rodzaju zakwaterowania. Domki na wybrzeżu nie nadwyrężają cenami portfela turystów.

W ofercie lokalnej znajduje się pula domków przekraczających standardem średnie wartości. Dlatego poszukiwacze luksusów, także znajdą miejsce na odpoczynek.

Letnisko Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra, perła pobrzeża kaszubskiego leży na wybrzeżu typu klifowego. Stromizna skarpy sięga tam nawet trzydziestu dwóch metrów nad poziom morza. Do atrakcji krajobrazowych należy wąwóz polodowcowy o długości około trzystu pięćdziesięciu metrów. Wąwóz nosi nazwę Lisi Jar. U wlotu do jaru stoi pomnik upamiętniający powrót króla Zygmunta III Wazy z wyprawy szwedzkiej.

Po przeciwległej stronie osady płynie niewielka rzeka, która miejscowi z dawien dawna nazywają Czarna Wodą. Na terenie miejscowości znajduje się park krajobrazowy Kaszubskie Klify. Miasto posiada do dyspozycji turystów trzy kąpieliska. Ciekawostką jest dom do góry nogami, stojący przy promenadzie Światowida. Dom stoi na dachu i wszystko wewnątrz jest zamienione. Podłogi znajdują się w miejscu sufitów i tam umieszczono wszystkie meble.

Źródło: https://www.przymorzu.pl/noclegi/domki-letniskowe

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ