Co prawda już majowy weekend, który w tym roku wypadł wyjątkowo korzystnie dał szansę na pierwszy w tym roku dłuższy odpoczynek, jednak ścisły sezon urlopowy dopiero przed nami.

Jak zwykle przed sezonem pojawia się pytanie – gdzie pojechać tym razem? Góry, morze, kraina polskich jezior. Jak Polska długa i szeroka oferuje masę atrakcji bez względu na to gdzie zdecydujemy się spędzić urlop.

Bałtyk, choć niezbyt ciepły i z kapryśną aurą co roku przyciąga masę turystów. Najwyraźniej nie przeszkadza im niepewna pogoda oraz …tłumy plażowiczów, walczących o miejsce jak najbliżej morza. Bałtyk ma bowiem coś czego na próżno szukać gdziekolwiek indziej – niesamowity mikroklimat, który ma cudowny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie.

Myli się ten, kto uważa, że Bałtyk to wyłącznie leżenie plackiem na plaży (pod warunkiem, że pogoda dopisuje), kąpiele w chłodnej wodzie czy spacery wzdłuż morza. Bałtyk oferuje znacznie więcej. Co? O tym przeczytacie w artykule.

Bałtyk z adrenaliną

Bałtyk choć nie zawsze łaskawy dla plażowiczów i miłośników kąpieli wodnych, ma wiele do zaoferowanie miłośnikom pływania na desce. Windsurfing i kitesurfing to dyscypliny, które z powodzeniem możesz uprawiać nad polskim morzem.

Wzdłuż polskiego wybrzeża rozlokowane są szkoły i ośrodki organizujące obozy windsurfingowe. Na takim obozie możesz pod okiem wykwalifikowanego instruktora nauczyć się pływania na desce. Obozy organizowane są przez cały czas trwania sezonu, a więc od początku maja, do końca września. Przy czym warto wziąć pod uwagę, że najgorętszy okres to końcówka czerwca i lipiec. Wtedy przypada właśnie szczyt sezonu urlopowego i jest najwięcej turystów. Jeśli zależy ci na nieco mniejszym tłoku warto wybrać sierpień lub początek września.

Szkoły windsurfingu znajdziesz w wielu kurortach nad Bałtykiem. Najpopularniejszym miejscem jest jednak Hel. To tu właśnie panują idealne wręcz warunki do uprawiania kite czy windsurfingu. Długi pas płytkiej wody, piaszczyste, bezpieczne dno, idealne warunki wietrzne to wszystko sprawia, że miłośnicy deski pokochali Hel.

Jeśli chcesz spędzić wakacje nad Bałtykiem, ale masz już dość leżenia plackiem na plaży i szukasz ciekawej alternatywy to powinieneś spróbować windsurfingu. Jeszcze nie jest za późno, żeby zarezerwować termin na obóz windsurfingowy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ