Rozważając wakacje nad polskim morzem, warto wziąć pod uwagę spędzenie ich w Świnoujściu. Najbardziej wysunięte na południowy zachód polskie miasto, oferuje wiele atrakcji.

Dobra baza noclegowa

Zanim przedstawimy kilka spośród wielu atrakcji miasta, ważne w kontekście wypoczynku w Świnoujściu jest to, że miasto jest nie tylko portem nad Bałtykiem, lecz również kurortem z bardzo dobrze rozwiniętą bazą noclegową. Ofertę można sprawdzić, chociażby na stronie blogu BalticHome.pl (http://www.baltichome.pl/).

Wyspy i promy

Ci, którzy preferują przemieszczanie się podczas wakacji i poznawanie nowych miejsc, z pobytu w Świnoujściu będą bardzo zadowoleni. Samo miasto położone jest na trzech dużych i kilkudziesięciu mniejszych wyspach. Poza tym ze Świnoujścia kursują promy, którymi można wyskoczyć na rekonesans do Niemiec, Danii, Szwecji, Norwegii.

Stare miasto i promenada

Grzechem byłoby niezobaczenie historycznego centrum miasta. Przede wszystkim Małego Rynku oraz Wielkiego Rynku (odpowiednio, plac Wolności i plac Słowiański). Miasto było przed wiekami jednym z nadbałtyckich centrów handlu rybami i właśnie w tym miejscu odbywały się targi rybne. Dziś jest to jedna z największych atrakcji turystycznych miasta.

Nie sposób również pominąć w Świnoujściu promenady. Wzdłuż niej rozciąga się szeroka na kilkadziesiąt metrów piaszczysta plaża. Pełno jest restauracji, barów i kawiarenek. Jest też muszla koncertowa, kasyno i oceanarium. Atrakcjami z promenady można natychmiast podzielić się z najbliższymi, ponieważ dostępny jest na niej internet bezprzewodowy.

Forty

W Świnoujściu i okolicach zachowało się sporo pięknych starych fortów. Chociażby pochodzące z XIX wieku Fort Anioła (z kopalnią bursztynu), Fort Zachodni oraz Fort Wschodni (Gerharda). W tym ostatnim można podziwiać ekspozycję, poświęconą fortyfikacjom.

Ratusz

Warto zajrzeć też do dawnego ratusza. Obecnie pełni on funkcję siedziby Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Dzięki wizycie w nim dowiemy się, jak prezentuje się historia rybołówstwa. Zgromadzono tam też zbiory związane z historią miasta, regionu, jak również, chociażby stare przyrządy nawigacyjne i okazy fauny morskiej.

Park zdrojowy i latarnia morska

Spośród co najmniej kilkudziesięciu pięknych miejsc, jakie są do zobaczenia w Świnoujściu i okolicach (http://www.baltichome.pl/), grzechem niewybaczalnym byłoby pominięcie Parku Zdrojowego. Powstały w XIX wieku, zaprojektowany został przez Petera Josefa Lene, architekta ogrodów królewskich w Berlinie i Poczdamie. Znajduje się w nim niesamowita roślinność śródziemnomorska ze starodrzewiem liczącym ok. 150 lat.

Będąc na wakacjach nad morzem, grzechem byłoby nie odwiedzić latarni morskiej. Świnoujska pochodzi z 1858 roku i mierzy aż 68 metrów wysokości. Na samą górę prowadzi aż 308 schodów, ale warto je pokonać dla zapierającego dech w piersiach widoku z tarasu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ