kajakowanie

W celu urozmaicenia wolnego czasu sobie i swojej rodzinie często – zwłaszcza w sezonie letnim – wybieramy się nad wodę. Leżenie plackiem i leniwy odpoczynek w promieniach słońca sprawdzi się idealnie…przez pierwsze dwa dni urlopu. Co potem? Jak pogodzić wymagania dorosłych z wymaganiami dzieci i zapewnić wszystkim rozrywkę na wysokim poziomie? Czym nie znudzimy się zbyt szybko? Wyprawa kajakiem – czy to na spokojnym jeziorze, czy porywistą rzeką – stanowi świetne rozwiązanie dla każdego członka rodziny (nawet tego czworonożnego). 

Absolutne must-have

Przy uprawianiu każdego rodzaju sportu – a już zwłaszcza jeżeli chodzi o sporty wodne – najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa każdemu uczestnikowi. Na kajakach rzeczą bezsprzecznie niezbędną jest dobrze dobrana kamizelka asekuracyjna bądź ratunkowa. Na rynku znajdziemy całą masę ofert kierowanych do dorosłych, dzieci, a nawet… psów. Tak, zabranie pupila na spływ nie jest w dzisiejszych czasach czymś dziwnym bądź ryzykownym. Możemy zabrać go na całodzienną wyprawę razem z nami nie martwiąc się o to, że siedzi samotnie w domu czekając na spacer. Kolejnymi oczywistymi rzeczami są kajaki i wiosła – tutaj spieszą nam z pomocą wypożyczalnie. Jeżeli zabieramy ze sobą dzieci powinniśmy znaleźć taki kajak, który zapewni im komfort podczas całodziennej wyprawy. Muszą mieć dość miejsca, by wygodnie się rozsiąść. Dobrze byłoby również wygospodarować odrobinę miejsca na przekąski i napoje. 

Jaki kajak?

Przede wszystkim stabilny i dość szeroki. Moją uwagę zwrócił model marki Aquarius Pro Tour 430, który z założenia jest dwuosobowy, jednak posiada specjalnie wydzielone miejsce dla dziecka. Niesamowicie trwały, wykonany z mocnego polietylenu. Profilowane siedzenia ze składanymi oparciami gwarantują wygodę całej rodzinie. Całkiem spory luk bagażowy pozwoli na zabranie ze sobą niezbędnych drobiazgów, takich jak np. suchy prowiant. Poza Pro Tour 430 radzę zapoznać się również ze specyfikacją siostrzanego kajaka – Pro Tour 470. Ten model również upodobały sobie rodziny z dziećmi, jego konstrukcja jest podobna do omawianego poprzednika. 

Co jeszcze może się przydać?

Odpowiednia odzież jest czymś oczywistym – nie może ona krępować ruchów, powinna być dobrana do panujących warunków atmosferycznych. Jeżeli planujemy całodzienną wyprawę, dobrze byłoby zapewnić dłoniom ochronę przed odciskami – rękawiczki z zabudowanymi lub wolnymi palcami załatwią sprawę. Ponadto należy pamiętać o zabezpieczeniu naszego ekwipunku i elektroniki przed niepożądanym działaniem wody – tutaj spieszą z ratunkiem wodoszczelne torby, plecaki i etui w najróżniejszych rozmiarach. Jeżeli wszystko zostanie przemyślane i dokładnie zaplanowane, to pierwszy spływ może okazać się nie ostatnim – rodzinne kajakowanie uzależnia!

Odwiedź stronę https://gokajak.com/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ