Na Południu Polski znajduje się cały ogrom atrakcyjnych miejsc, do których warto się wybrać zarówno zimą, jak i w lecie. Jednym z najczęściej odwiedzanych jest Beskid Śląski. Jeśli ktoś był tam choć raz nie jest w ogóle zaskoczony tym faktem, bo dobrze wie jak wielką plejadę atrakcji ten region naszego kraju ma do zaproponowania. Ten, kogo tam jeszcze nie było – powinien zaraz po przeczytaniu artykułu organizować wypad w te strony, pamiętając iż kilka dni to ciągle za mało, by w Beskidzie Śląskim zobaczyć to, co warto zobaczyć!

Beskid Śląski – najważniejsze miejsca do zwiedzenia

Choć można by mówić bez końca o miastach i wioskach Beskidów, które wypada zobaczyć – aby pomóc zaplanować pierwszy wypad w te strony skupimy się na kilku najważniejszych obszarach, jakimi są:

  • Wisła
  • Szczyrk
  • Ustroń
  • Istebna
  • Koniaków
  • Brenna

Nie bez powodu Wisła, Szczyrk i Ustroń zostały wymienione jako pierwsza trójca. Pierwsza z nich to miejsce, z którego wypływa najważniejsza w Polsce rzeka (jak sama nazwa wskazuje), co jest już wystarczającym powodem, aby zajrzeć w te okolice. Nie wspominając już o tym, iż jest to rodzinne miasto Adama Małysza, a na każdym kroku zachwycają tam przepiękne pejzaże, gościnność tubylców i swojski, góralski klimat – jednak całkiem inny od tego na Podhalu.

Szczyrk natomiast to ulubione miejsce narciarzy – tym bardziej, że w ostatnim sezonie wprowadzano tutaj w tej kwestii ogrom udogodnień i innowacji. Jednak jest to miejsce nie tylko dla fanów białego szaleństwa – cała bogata oferta gościnnych pensjonatów i hoteli nie pozwoli się nudzić, a na pewno pomoże wypocząć. Warto tutaj zobaczyć nie tylko stoki i przepiękne lasy, ale też zobaczyć zabytkowe kościoły czy miejscową architekturę.

Ustroń – pełen niespodzianek

O ile dwa poprzednie zacne punkty na mapie Beskidu Śląskiego były stworzone dla narciarzy, Ustroń ma jeszcze bogatszą ofertę. To miejscowość z dużym zapleczem sanatoryjnym – każdego roku z całej Polski i nie tylko przybywają tutaj seniorzy chcący zaczerpnąć świeżego powietrza i leczniczych zabiegów. Warto tutaj zwiedzić Leśny Park Niespodzianek – ogromną atrakcję dla dzieci, szczególnie tych uwielbiających leśne zwierzęta, gdyż tych tam z pewnością nie brakuje. Warto też wyjechać kolejką na Czantorię – Ustroń Polana zaprasza. Zdecydowanie jeden dzień to za mało, jeśli chce się w pełni odkryć uroki tego miejsca, dlatego też dobrze jest z wyprzedzeniem pomyśleć o przytulnym zakwaterowaniu. Jednym z miejsc, które to zapewnia jest milezowka.pl – bardzo urocze miejsce, dzięki któremu pobyt w Ustroniu będzie jeszcze przyjemniejszy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ